Održana svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“

U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla održana je svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja namijenjenog svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj „Lektira na pozornici robotskog kazališta“.

Dodjelu nagrada vodio je glumac Bojan Navojec, a nakon govora dobrodošlice koji je održala ravnateljica škole domaćina I. tehničke škole Tesla, gospođa Ivanka Sluganović, započeo je program svečane dodjele nagrada. Članovi LenTinTin Studios Len Oremović, Tin Mladina i Tin Kukulj te gospodin Veljko Kukulj, održali su kratku prezentaciju o počecima i iskustvima Robotskog kazališta lutaka. Prigodni program za pobjedničke škole održali su školski bend i dramska skupina I. tehničke škole Tesla i samostalni kantautor učenik Antun Dejan.

Pobjedničkim školama koje su prema ocjenama stručnog Ocjenjivačkog suda napisale najbolji scenarij dodijeljene su plakete i Robotsko kazalište lutaka u kojem će likovi iz njihovih scenarija oživjeti na sasvim drukčiji način.

Pobjednici su:

·  Osnovna škola Ivana Rangera Kamenica: „Billyjev let“

·  Osnovna škola Mate Lovraka Petrinja: „Šumski prosvjed“

·  Industrijsko-obrtnička škola Sisak: „Vremeplov“

Nakon svečane dodjele nagrada, održana je i radionica na kojoj su pobjednici imali priliku naučiti osnovne o Robotskom kazalištu, blok programiranju i kako postaviti predstavu.

| 28. 5. 2018. u 13:16 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Objava učeničkih radova na Edutoriju

Kako bismo vam ponudili kvalitetniji, moderniji, pristupačniji i brži pristup svim informacijama i sadržajima na portalu škole.hr, osmislili smo i pokrenuli postupak njegovog redizajna.

Veliko i malo slovo DŽ dž

OŠ HJ A.1.1. Učenik razgovara i govori u skladu s jezičnim razvojem izražavajući svoje potrebe, misli i osjećaje. OŠ HJ A.1.3. Učenik čita tekstove primjerene početnomu opismenjavanju i jezičnome razvoju....

Audio&video

Izvan okvira