Razvoj nacionalnoga sustava ispitivanja

Jedan od temeljnih mehanizama za uspostavu cjelovitoga sustava za praćenje kvalitete obrazovanja jesu nacionalni ispiti odnosno standardizirani vanjski ispiti kojima je cilj utvrditi postignuća učenika u temeljnim znanjima u ključnim dijelovima obrazovnih ciklusa. Stoga je Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja u 2017. godini započeo s provedbom projekta Razvoj nacionalnog sustava ispitivanja koji ima dvije osnovne sastavnice: razvoj sustava nacionalnih ispita i izradu baze zadataka s metrijskim i sadržajnim karakteristikama koja će biti dostupna nastavnicima i učenicima.

Jedna je od prvih aktivnosti projekta imenovanje članova Povjerenstva za razvoj modela sustava nacionalnih ispita. Povjerenstvo za razvoj modela sustava nacionalnih ispita čini stručni tim Nacionalnoga centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja i njegovi vanjski članovi iz relevantnih odgojno-obrazovnih institucija. Ključne su zadaće Povjerenstva za razvoj modela sustava nacionalnih ispita analiza relevantnih nacionalnih i međunarodnih dokumenata iz područja vrednovanja u odgoju i obrazovanju te razvoj modela sustava nacionalnih ispita.

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja poziva sve zainteresirane stručnjake da se prijave na Javni poziv kandidatima koji će se prijaviti za vanjske članove Povjerenstva za razvoj modela sustava nacionalnih ispita i da svojim sudjelovanjem u projektu doprinesu razvoju sustava osiguravanja kvalitete obrazovanja.

Vijest je prenesena s mrežnih stranica Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

| 30. 5. 2017. u 08:30 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Objava učeničkih radova na Edutoriju

Kako bismo vam ponudili kvalitetniji, moderniji, pristupačniji i brži pristup svim informacijama i sadržajima na portalu škole.hr, osmislili smo i pokrenuli postupak njegovog redizajna.

Veliko i malo slovo DŽ dž

OŠ HJ A.1.1. Učenik razgovara i govori u skladu s jezičnim razvojem izražavajući svoje potrebe, misli i osjećaje. OŠ HJ A.1.3. Učenik čita tekstove primjerene početnomu opismenjavanju i jezičnome razvoju....

Audio&video

Izvan okvira