Trećina škola u Hrvatskoj odlučila se za drukčiji školski kalendar u sklopu reforme

Za nešto manje od pola milijuna školaraca idući tjedan, u ponedjeljak, 9. rujna 2019. godine, počinje nova nastavna godina koja završava 17. lipnja 2020. godine, odnosno 22. svibnja 2020. godine za učenike završnih razreda srednje škole. Podsjetimo, prvi put je ove godine u sklopu reforme Odlukom o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola za školsku godinu 2019./2020. školama i osnivačima ponuđeno više mogućnosti realizacije odmora za učenike, odnosno odabir između četiriju kalendara pri čemu svi učenici, bez obzira na odabrani kalendar, imaju isti broj nastavnih dana (161 učenici završnih razreda srednjih škola, 178 ostali učenici) te isti broj dana odmora (16).

Većina škola odabrala je prvi kalendar (67,04%) prema kojem zimski odmor za učenike počinje 23. prosinca 2019. godine i traje do 10. siječnja 2020. godine, s tim da nastava počinje 13. siječnja 2020. godine. Proljetni odmor za učenike počinje 10. travnja 2020. godine i završava 17. travnja 2020. godine, s tim da nastava počinje 20. travnja 2020. godine.

Drugi po izboru je četvrti ponuđeni kalendar koji je odabralo više od 30 posto škola (33,38%, odnosno 451 škola). Po izboru ovog modela školskog kalendara prednjače Varaždinska, Zadarska, Istarska, Krapinsko- zagorska županija. Prema tom kalendaru jesenski odmor za učenike počinje 30. listopada 2019. godine i traje do 31. listopada 2019. godine, s tim da nastava počinje 4. studenoga 2019. godine. Prvi dio zimskoga odmora za učenike počinje 23. prosinca 2019. godine i traje do 3. siječnja 2020. godine, s tim da nastava počinje 7. siječnja 2020. godine. Drugi dio zimskoga odmora za učenike počinje 24. veljače 2020. godine i završava 28. veljače 2020. godine, s tim da nastava počinje 2. ožujka 2020. godine. Proljetni odmor za učenike počinje 9. travnja 2020. godine i završava 10. travnja 2020. godine, s tim da nastava počinje 14. travnja 2020. godine.

Vijest je prenesena s mrežnih stranica MZO

| 2. 9. 2019. u 15:22 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Objava učeničkih radova na Edutoriju

Kako bismo vam ponudili kvalitetniji, moderniji, pristupačniji i brži pristup svim informacijama i sadržajima na portalu škole.hr, osmislili smo i pokrenuli postupak njegovog redizajna.

Veliko i malo slovo DŽ dž

OŠ HJ A.1.1. Učenik razgovara i govori u skladu s jezičnim razvojem izražavajući svoje potrebe, misli i osjećaje. OŠ HJ A.1.3. Učenik čita tekstove primjerene početnomu opismenjavanju i jezičnome razvoju....

Audio&video

Izvan okvira