Cjelovita kurikularna reforma: Odluke o imenovanju konzultanata Ekspertne radne skupine te Odluka o imenovanju članova stručnih radnih skupina

Na internetskim stranicama Cjelovite kurikularne reforme objavljene su Odluke o imenovanju konzultanata Ekspertne radne skupine te Odluka o imenovanju članova stručnih radnih skupina za izradu prijedloga predmetnih kurikuluma za nacionalne manjine koje se školuju po modelu A i modelu C. U nastavku donosimo popis i poveznice na navedene odluke.

Odluke o imenovanju konzultanata Ekspertne radne skupine

Objavljene su Odluka o imenovanju konzultanata za jezično-komunikacijsko, prirodoslovno, matematičko, tehničko-informatičko, društveno-humanističko, umjetničko i tjelesno-zdravstveno područje kurikuluma; Odluka o imenovanju konzultanata međupredmetnih tema kurikuluma: Osobni i socijalni razvoj, Uporaba informacijsko-komunikacijske tehnologije, Poduzetništvo, Održivi razvoj, Zdravlje, Učiti kako učiti i Građanski odgoj i obrazovanje; te Odluka o imenovanju konzultanata za kurikularne dokumente – Okvir za poticanje i prilagodbu iskustva učenja te vrednovanje postignuća darovitih učenika i Okvir za poticanje i prilagodbu iskustva učenja te vrednovanje postignuća učenika s teškoćama u razvoju.

Ovim Odlukama o imenovanju konzultanata Ekspertne radne skupine (ERS) uspostavljena je savjetodavna skupina (skupina kritičkih prijatelja) s jasno oblikovanim zadatcima, okvirom i načinom rada te rokovima u kojima je dužna izvršiti zadatke te naknada za rad.

U okviru Cjelovite kurikularne reforme važan dio pri izradi prijedloga kurikularnih dokumenata jest i konzultacijski dio s individualnim stručnjacima, koji su pozvani radi konstruktivne kritike i komentara, odnosno kritičkog osvrta radnih prijedloga kurikularnih dokumenata, dok Stručne radne skupine (SRS) zadržavaju pravo na konačno formuliranje prijedloga kurikularnih dokumenta.

Objavljena je Odluka o imenovanju članova stručnih radnih skupina za izradu prijedloga Kurikuluma češkog jezika za osnovne i srednje škole s nastavom na češkom jeziku i pismu (model A), Kurikuluma srpskog jezika za osnovne i srednje škole s nastavom na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu (model A), Kurikuluma talijanskog jezika za osnovne i srednje škole s nastavom na talijanskom jeziku i pismu (model A), Kurikuluma Njegovanja češkog jezika i kulture u osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske (model C) i Kurikuluma Njegovanja srpskog jezika i kulture u osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske (model C).

Ovom Odlukom osnivaju se Stručne radne skupine za izradu navedenih prijedloga kurikulumskih dokumenata čime se manjinsko obrazovanje uključuje u Cjelovitu kurikularnu reformu.

| 14. 12. 2015. u 08:37 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik