4. Hrvatska konferencija o kemijskom obrazovanju

U ponedjeljak, 22. listopada 2018. godine, Agencija za odgoj i obrazovanje objavila je da će se 4. Hrvatska konferencija o kemijskom obrazovanju ponovo održati u Splitu od 7. do 10. studenoga 2018. godine.

Organizatori su Konferencije Hrvatsko prirodoslovno društvo, Agencija za odgoj i obrazovanje, Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Splitu i Hrvatsko kemijsko društvo.

Prema dosadašnjim prijavama, učitelji i nastavnici kemije prepoznali su značajnost 4. Hrvatske konferencije o kemijskom obrazovanju koja osim vodećih hrvatskih stručnjaka: kemičara, znanstvenika i metodičara nastave kemije okuplja i vodeće svjetske znanstvenike u tom području - Bob Bucat (Australija), Metodija Najdoski (Republika Makedonija), Marian DeWane (SAD), Thomas Greenbove (SAD), Silvija Markić (Njemačka), Julian Küsel (Njemačka) i druge.

Svečanost otvaranja održat će se u srijedu, 7. studenoga 2018. godine, a tijekom sljedeća tri dana, sve do subote, 10. studenoga 2018. godine, učitelji i nastavnici kemije imat će priliku sudjelovati u nizu zanimljivih predavanja i radionica. Teme o kojima će biti riječi tijekom ovogodišnje Konferencije odnose se na Poučavanje kemije (učenje otkrivanjem i nastavu usmjerenu na učenika), Komunikaciju (s naglaskom na razumijevanje jezika struke iz perspektive učenika), Istraživanja u području kemijskog obrazovanja, Interdisciplinarne teme (primjeri korelacije nastavnih sadržaja kemije s drugim prirodnim znanostima) te Kurikularnu reformu u Hrvatskoj (o metodama uvođenja kurikulumskih odrednica u učionicu kemije).

Dosadašnji velik interes učitelja i nastavnika kemije pri prijavi sažetaka za održavanje radionica i usmenih izlaganja ukazuje na potrebu sudionika o razmjeni iskustava te raznolikosti programa Konferencije.

Vijest je prenesena s mrežnih stranica Agencije za odgoj i obrazovanje.

| 23. 10. 2018. u 08:17 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

Audio&video

1874. - umro Fran Kurelac , hrvatski književnik i filolog