8. 4. 2017.

Marin Perinić, e-Dnevnik administrator, Pomorska škola Zadar

U našoj školi koristimo e-Dnevnik već tri godine. Prvotna negodovanja pojedinih profesora prilikom najave uvođenja e-Dnevnika brzo su se pretvorila u salve pohvala i odobravanja. e-Dnevnik je uvelike olakšao posao razrednicima i profesorima no također i nama stručnim suradnicima. Sada mogu bilo kada bilo gdje u nekoliko klikova mišem doći do željenih informacija o učenikovom uspjehu, izostancima, bilješkama o napretku i sl.

Korisnici e-Dnevnika

e-Dnevnik se trenutno koristi u 810 škola. U sustavu se vodi evidencija za više od 300 000 učenika raspoređenih u preko 16 000 razrednih odjela. U ovoj školskoj godini sustav koristi više od 37 000 nastavnika. Ukupan broj prijava tih nastavnika mjesečno prelazi 1 200 000.

Korisnik e-Dnevnika može postati bilo koja škola u Republici Hrvatskoj koja zadovoljava tehničke preduvjete. Za uključenje u sustav škola treba CARNetu poslati zahtjev za uključenje u e-Dnevnik. Prijave za uključenje CARNet zaprima tijekom cijele školske godine.

Važno je istaknuti da će edukacije za administratore e-Dnevnika za nove škole CARNet održati tijekom svibnja pa ukoliko administrator želi sudjelovati na edukaciji potrebno je zahtjev za uključenje poslati najkasnije do sredine travnja. Tehnički preduvjeti za škole kao i ostale informacije o usluzi e-Dnevnik dostupne su na CARNetovoj mrežnoj stranici.

Slika 1 Broj uključenih škola u e-Dnevnik po školskim godinama

Slika 2 Broj nastavnika koji koriste e-Dnevnik po školskim godinama

| 4. 4. 2017. u 10:40 sati | RSS | print | pošalji link |

| 17. 11. 2018. u 00:19 sati | pošalji link
e-Dnevnik - Korisnici e-Dnevnika

Prijave na natjecanje su završene.

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

Audio&video

1874. - umro Fran Kurelac , hrvatski književnik i filolog