Besplatne radionice "Kako da učenje ne bude mučenje"

Centar za djecu, mlade i obitelj Modus u listopadu 2015. kreće sa novim ciklusom besplatnih radionica „Kako da učenje ne bude mučenje“ za srednjoškolce.

Opći cilj programa Kako da učenje ne bude mučenje je naučiti polaznike strategijama efikasnog učenja i pamćenja, ojačati motivaciju i osjećaj vlastite kontrole nad procesom učenja, te ojačati strategije usmenog i pismenog odgovaranja i nošenja s tremom. Također, polaznike se usmjerava i potiče na važnost preuzimanja odgovornosti za sve školske obaveze, kao i odgovornost za vlastito postignuće.

Programom se usvajaju osnovne vještine koje učenici mogu primijeniti na različitim sadržajima koje uče. Iako se u programu radi na školskom gradivu, te se posebno vježbaju strategije učenja matematike i prirodnih predmeta, te stranog jezika, program nije koncipiran kao instrukcije, nego kao ovladavanje vještinama učenja. Nakon prolaska kroz program očekuje se povećana motivacija za učenje, efikasnost učenja te stupanj razumijevanja gradiva. Drugim riječima, aktivnim i motiviranim sudjelovanjem u programu očekuje se da će učenici kroz jednako vrijeme provedeno u učenju usvojiti više gradiva, imati povećani stupanj razumijevanja gradiva, a time i dugotrajnost pamćenja usvojenog.

Program se odvija u malim zatvorenim grupama do 10 polaznika, a sastoji se od 10 radionica u trajanju od 2 sata, jednom tjedno te jedne roditeljske radionice. Tijekom srpnja i rujna održavat će se inicijalni razgovori sa učenicima i roditeljima, koji prethode uključenju u program. Po završetku programa također slijedi završni razgovor sa roditeljima i učenicima.

Za više informacija i dogovor inicijalnog razgovora potrebno je nazvati Centar za djecu, mlade i obitelj Modus (01/4826-111 i 095/4826-111) ili se obratite mailom na modus@dpp.hr.

Vijest je prenesena sa starnica Društva za psihološku pomoć.

| 6. 7. 2015. u 12:03 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

Audio&video

1874. - umro Fran Kurelac , hrvatski književnik i filolog