| 26. 7. 2013. u 12:02 sati | pošalji link
Uključite se!

Uključite se u razmjenu znanja!

Pozivamo sve hrvatske nastavnike koji imaju digitalne nastavne materijale i žele ih podijeliti s kolegama da ih objave na Portalu za škole.

Portal za škole pruža prostor na kojemu svi hrvatski nastavnici mogu objavljivati svoje digitalne nastavne materijale, kao i preuzeti one koji su izradili njihovi kolege i koristiti ih za obogaćivanje i osuvremenjivanje nastave, ili kao pripremu za nastavu. Digitalni nastavni materijali na Portalu su slobodno mogu razmjenjivati, s time da je pristojno u slučaju daljnjeg korištenja materijala navesti izvornog autora. Nastavne materijale objavljene na Portalu mogu koristiti i učenici kao pomoć pri učenju; neki materijali su baš i izrađeni za njih.

Kako bi razmjena znanja putem ovih materijala bila što jednostavnija, materijali ne prolaze stručnu recenziju i lekturu, te je odgovornost njihovih autora da paze na gramatičke i pravopisne pogreške. Upute za slanje svojih digitalnih nastavnih materijala možete pročitati u ovom tekstu, te vidjeti u ovoj prezentaciji.

Materijali su na portalu organizirani po predmetima, pa se mogu pronaći u grupama predmeta - predmeti u osnovnoj školi, opći predmeti u srednjim školama i strukovna područja iz strukovnih škola. Svaka grupa sadrži popis pripadajućih predmeta, a postoji i napredno pretraživanje predmeta pomoću kojega se lako pronalaze materijali određenih autora, namijenjeni za određene razrede...

Iz tekstova "Digitalni nastavni materijali", "Digitalni udžbenici", "Objekti učenja: zašto i kako" i "O digitalnim nastavnim materijalima" saznajte više o digitalnim nastavnim materijalima i objektima učenja, kako ih izraditi, koje su prednosti njihova korištenja, te o zaštiti intelektualnog vlasništva.