| 26. 11. 2012. u 15:47 sati | pošalji link
Rezultati natjecanja

Ocjenjivački sud natjecanja 'Skockajte web! 2012' donio je odluku o pobjednicima u kategorijama osnovnih i srednjih škola te Kluba najskockanijih.

Kategorije Osnovne i Srednje škole

U ovogodišnjem natjecanju je sudjelovalo 120 škola, od čega 96 u kategoriji osnovnih škola i 24 u kategoriji srednjih škola. U posebnoj kategoriji Klub najskockanijih sudjelovalo je 8 škola.

Ocjenjivački sud odabrao je one osnovne i srednje škole čiji su webovi u najvećoj mjeri:

• pokazali usklađenost s preporukama za izradu dobrog weba, u prvom redu poštivajući kriterije ažurnosti, angažiranosti i timskog promišljanja, ali i sve ostale kriterije natjecanja
  • ostavili dojam vizualne privlačnosti.

Pobjednici u kategorijama Osnovne i Srednje škole

Osnovne škole Srednje škole
1. mjesto Osnovna škola Svete Ane u Osijeku 1. mjesto Srednja škola Marka Marulića Slatina
2. mjesto Osnovna škola Matija Antun Reljković, Cerna 2. mjesto Upravna i birotehnička škola
3. mjesto Osnovna škola Supetar 3. mjesto Graditeljska škola Čakovec

Finalisti u kategorijama Osnovne i Srednje škole (abecednim redom)

Osnovne škole Srednje škole
Osnovna škola Čazma Gimnazija Velika Gorica
Osnovna škola Ivana Mažuranića Gospodarska škola Čakovec
Osnovna škola Mokošica Klasična gimnazija fra M. Lanosovića s pravom javnosti
Osnovna škola Monte Zaro, Pula Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića
Osnovna škola Ravne njive Srednja škola Petrinja
Osnovna škola Šime Budinića Srednja škola Stjepana Sulimanca
Osnovna škola Turnić Željeznička tehnička škola Moravice

Klub najskockanijih

Najskockaniji su, osim zadovoljavanja temeljnih kriterija, imali i poseban zadatak da objavljivanjem tematskih sadržaja na školskom webu doprinesu obilježavanju Međunarodne godine održive energije za sve.

Pobjednik u kategoriji Klub najskockanijih

Osnovna škola Veliko Trojstvo

Finalisti u kategoriji Klub najskockanijih (abecednim redom)

Osnovna škola Popovac

Osnovna škola Slavka Kolara, Hercegovac

U ovoj kategoriji sudjelovalo je 8 članica Kluba najskocanijih:

• II. gimnazija Osijek, Osijek
  • II. osnovna škola Čakovec, Čakovec
  • Osnovna škola Matija Gubec, Cernik
  • Osnovna škola Popovac, Popovac
  • Osnovna škola Slavka Kolara, Hercegovac
  • Osnovna škola Visoka, Split
  • Osnovna škola Veliko Trojstvo, Veliko Trojstvo
  • III. gimnazija Osijek, Osijek

Uredništvo Portala za škole čestita pobjednicima, finalistima i svim školama koje su sudjelovale u ovogodišnjem natjecanju!

Proglašenje pobjednika i dodjela nagrada bit će upriličeni 14. studenoga 2012. na svečanosti zatvaranja CARNetove korisničke konferencije CUC, koja se i ove godine održava u Rijeci.

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Autorska prava

Donosimo rad Tee Hrgović, učenice 2.a razreda Gimnazije Vukovar. Učenički je uradak nastao na nastavi informatike u sklopu obrade prezentacijskih tehnika i sadržaja koji se u prezentacijama koriste pri čemu je naglasak...

Ustav Poljske iz 1791.

Osnovne informacije o prvom europskom ustavu i njegovoj sudbini.

1819. - patentiran je bicikl