2007-11-21 13:48:00

Natjecanje za učenike: Škola i internet

Natjecanje za izbor najboljeg učeničkog rada na temu «Škola i internet» bilo je namijenjeno učenicima koji su mogli sudjelovati samostalno ili u grupama u tri kategorije: nacrtaj internt (crteži), napiši internet (pjesme) i snimi internet (kratki filmovi u trajanju do tri minute). 

U natjecanju je sudjelovalo više od 480 autora iz cijele Hrvatske, različitih dobnih skupina i različitih afiniteta. Ukupno je zaprimljeno 352 crteža, 84 pjesme i 6 kratkih filmova.

Pobjednici su birani online glasovanjem, a posebne nagrade bila su dodijeljene i radovima koji su bili odabrani od strane posjetitelja  CARNET-ove korisničke konferencije 2007. Svi sudionici natječaja, bez obzira na njihov plasman, na dar su dobili majicu CARNET-ovog Portala za škole.

Slijedi popis pobjednika natjecanja. 

Najbolji crteži - kategorija Nacrtaj Internet

Online glasovanje: 
1. mjesto: Borna Pošta, 6a, OŠ Čazma, Čazma
2. mjesto: Anja Đuran, 3b, OŠ Vladimira Nazora, Zagreb
3. mjesto: Apolonija Lučić, 6b, OŠ I.G.Kovačića, Delnice

Glasovanje na CUC-u:
1. mjesto: Leo Loth, 6d, OŠ Đure Deželića, Ivanić Grad
2. mjesto: Emilija Matanović, 8b, OŠ Čazma, Čazma
3. mjesto: Elene Tikvić, 8b, OŠ Kaštanjer, Pula

Najbolje pjesme - kategorija Napiši Internet

Online glasovanje: 
1. mjesto: Marija Jurina, 6a, OŠ Čazma, Čazma
2. mjesto: Klaudija Knjaz, 6b, OŠ Jakovlje, Jakovlje
3. mjesto: Ivana Čanađija, 8a, OŠ Čazma, Čazma

Glasovanje na CUC-u:
1. mjesto: Sara Rošoci, 4b, OŠ Josipovac, Josipovac
2. mjesto: Antonia Marović, 8a, OŠ Petra Preradović, Pitomača
3. mjesto: Silvija Šafranko, 7a, OŠ Antuna Gustava Matoša, Čačinci

Najbolji kratki filmovi - kategorija Snimi Internet

Online glasovanje
1. mjesto: Dino Ilić, 6c, OŠ Dr. Andrija Mohorovičić, Matulji, film: Internet
2. mjesto: Timur Selimović, Antonio Nanut, Domagoj Nanut, Alberto Alfonzi, Mauro Jurada, OŠ Dr. Andrija Mohorovičić, Matulji, film: SveznalacInternet
3. mjesto: Karlo Pavičić-Ravlić, 6b, OŠ Ivan Gundulić, Zagreb, film: Life is Internet  

Glasovanje na CUC-u:
1. mjesto: Marija Jurić, Matea Dujmović i Dominik Blaževac, 8e, OŠ Vladimir Nazor, Slavonski Brod, film: Uz školu i net dobiješ pet
2. mjesto: Valentino Cafuk i Marin Kliček, 7b, OŠ Vidovec, Vidovec
3. mjesto: Kaja Šišmanović, Klara Anić-Kaliger i Ivona Cesovec, 8a i 7a, OŠ Trnsko, Zagreb, film: Moj prijatelj google


Na zatvaranju 9. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2007 proglašeni su pobjednici natjecanja. 


www.skole.hr