| 22. 1. 2018. u 11:13 sati | pošalji link
Robotsko kazalište lutaka

Predstavljamo vam nagradno natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET-a. Natjecanje je namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj. Cilj mu je na inovativan i kreativan način pristupiti čitanju i tumačenju književnih djela predviđenih za školsku lektiru - preoblikovanjem lektirnog djela u scenarij predstave koja se može izvesti u Robotskome kazalištu lutaka.

Pozivaju se sve zainteresirane osnovne i srednje škole da se priključe nagradnome natjecanju i samostalno preoblikuju odabrano lektirno djelo u scenarij buduće lutkarske predstave. Tri škole koje prema ocjenama stručnog Ocjenjivačkog suda prijave najbolje scenarije osvojit će Robotsko kazalište lutaka u kojem će njihov scenarij zaživjeti na inovativan i kreativan način.

Robotsko kazalište lutaka inovacija je koju su realizirala trojica učenika iz Zagreba. Kazalište je osvojilo zlatnu medalju za inovaciju na INOVA-mladi u svibnju i na međunarodnoj izložbi ARCA u listopadu 2017. godine.

Snimka predstave Robotskog kazališta lutaka

Svi zainteresirani detalje natjecanja, pravila sudjelovanja i kriterije ocjenjivanja mogu saznati na ovim mrežnim stranicama.
Prijave na natjecanje počinju u petak, 19. siječnja 2018. godine i traju do petka, 20. travnja 2018. godine.

* * *

Prijavite se, osmislite scenarij prema lektirnom djelu i osvojite Robotsko kazalište lutaka u kojem će likovi oživjeti na potpuno drukčiji način!

Natjecanje se dijelom financira iz EU programa Obzor 2020 za istraživanje i inovacije – projekt Scientix 3 (Ugovor N. 730009), koordinira Europska školska mreža (EUN). Sadržaj ovog teksta odražava samo stavove autora i ne predstavlja stavove Europske komisije te se Europska komisija ne smatra odgovornom za bilo kakvo korištenje informacija sadržanih u ovom tekstu.

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

Vijesti iz škola

Vesela ljetna priča

U ponedjeljak 10. lipnja u Srednjoj školi Ban Josip Jelačić u Zaprešiću otvorena je izložba likovnih radova Ivana Crnoje, učenika prvoga razreda škole programa konobar.

1313. - rođen Giovanni Boccaccio , talijanski književnik