| 22. 1. 2018. u 11:13 sati | pošalji link
Robotsko kazalište lutaka

Predstavljamo vam nagradno natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET-a. Natjecanje je namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj. Cilj mu je na inovativan i kreativan način pristupiti čitanju i tumačenju književnih djela predviđenih za školsku lektiru - preoblikovanjem lektirnog djela u scenarij predstave koja se može izvesti u Robotskome kazalištu lutaka.

Pozivaju se sve zainteresirane osnovne i srednje škole da se priključe nagradnome natjecanju i samostalno preoblikuju odabrano lektirno djelo u scenarij buduće lutkarske predstave. Tri škole koje prema ocjenama stručnog Ocjenjivačkog suda prijave najbolje scenarije osvojit će Robotsko kazalište lutaka u kojem će njihov scenarij zaživjeti na inovativan i kreativan način.

Robotsko kazalište lutaka inovacija je koju su realizirala trojica učenika iz Zagreba. Kazalište je osvojilo zlatnu medalju za inovaciju na INOVA-mladi u svibnju i na međunarodnoj izložbi ARCA u listopadu 2017. godine.

Snimka predstave Robotskog kazališta lutaka

Svi zainteresirani detalje natjecanja, pravila sudjelovanja i kriterije ocjenjivanja mogu saznati na ovim mrežnim stranicama.
Prijave na natjecanje počinju u petak, 19. siječnja 2018. godine i traju do petka, 20. travnja 2018. godine.

* * *

Prijavite se, osmislite scenarij prema lektirnom djelu i osvojite Robotsko kazalište lutaka u kojem će likovi oživjeti na potpuno drukčiji način!

Natjecanje se dijelom financira iz EU programa Obzor 2020 za istraživanje i inovacije – projekt Scientix 3 (Ugovor N. 730009), koordinira Europska školska mreža (EUN). Sadržaj ovog teksta odražava samo stavove autora i ne predstavlja stavove Europske komisije te se Europska komisija ne smatra odgovornom za bilo kakvo korištenje informacija sadržanih u ovom tekstu.

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Afrika 1914.

Donosimo vam rad Jure Stopića, učenika Osnovne škole Sesvetska Sopnica. Jure je izradio kviz na interaktivnoj karti na kojoj treba označiti pojedine kolonije u Africi 1914. godine.

Znamenitosti Slovenije

Niz fotografija najpoznatijih znamenitosti Slovenije

Vijesti iz škola

Vukovarski gimnazijalci odnijeli pobjedu na Arduino Day Community Challenge-u '19. održanom u Milanu

Pobjedom na Arduino Day Community Challenge-u 2019. održanom u Milanu vukovarski gimnazijalci impresionirali su cijeli svijet svojim Arduino projektom Pametni grad - Vukovar.

1279. - mongolskom pobjedom u bitki kod Jamena na današnji je...