Ovogodišnji međunarodni sajam knjiga i učila Interliber održat će se od 8. do 13. studenoga 2016. godine, u 5. i 6. paviljonu Zagrebačkoga velesajma. Sajam se i ove godine održava pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske. Ulaz je za posjetitelje besplatan i 8., 9., 10. i 13. studenoga biti otvoren od 10 do 20 sati, a 11. i 12. studenoga 2016. godine do 21 sat.
Novost je ovogodišnjega programa otvorenje galerije 5. paviljona, gdje će se u posebnim terminima održavati različite kreativne i edukativne radionice koje pripremaju hrvatski izlagači.
Na 39. međunarodnom sajmu knjiga i učila predstavit će se Narodna Republika Kina. Pekinški sajam, jedan od najvećih sajmova knjiga u svijetu, organizira predstavljanje nove zvijezde kineske književne scene, knjige recepata poznatoga šefa kuhinje, otkrivanje kineske kaligrafije te kušanje tradicionalnih kineskih čajeva. Od ostalih inozemnih izlagača, bitan je i nastup 18 srpskih nakladnika.
Posebno osmišljen dodatni sadržaj Interlibera nosi naziv Znanstveni kvart, a predstavlja interaktivan pristup prenošenja znanja i popularizaciju svih znanosti na praktičan i zabavan način. Inovacija Znanstvenoga kvarta, zamišljena za popularizaciju znanosti, prošle je godine odškrinula vrata na zabavan način u svijet znanosti. Posjetitelji će moći sudjelovati u raznovrsnim interaktivnim pokusima i radionicama, kao i poigrati se sa znanstveno-tehnološkim izlošcima. Znanstveni kvart organizira Zajednica nakladnika i knjižara Hrvatske u suradnji sa Zagrebačkim velesajmom. Ove će se godine održavati na tri lokacije, i to na glavnoj pozornici i iza pozornice u 6. paviljonu te na galeriji 5. paviljona.
Osim prodaje knjiga, posjetitelje očekuju paviljoni puni novih naslova, okrugli stolovi, književne radionice, dječje radionice, susreti s hrvatskim i inozemnim autorima, razgovori s autorima uz potpisivanje knjiga, predstavljanje knjiga i sl.
Kako bi svima bio olakšan boravak na Interliberu, posjetitelji će moći ostaviti knjige na posebnome mjestu u 5. i 6. paviljonu koji je nazvan Knjižider, a koji je ujedno i garderoba.
Vijest je prenesena s internetskih stranica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.