Poziv na radionicu "e-Izvori: iskustva i planovi"

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu u petak 16. ožujka 2018. godine u 11 sati organizira tribinu pod nazivom e-Izvori: Izazovi i perspektive u jačanju konkurentnosti hrvatske znanstvene i visokoškolske zajednice i radionicu e-Izvori: iskustva i planovi. Tribina i radionica održavaju se u sklopu projekta Povećanje pristupa elektroničkim izvorima znanstvenih i stručnih informacija – e-Izvori.

Pozdravni govor s naglaskom na ulozi i aktivnostima Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu u jačanju konkurentnosti hrvatske znanstvene i visokoškolske zajednice održat će glavna ravnateljica Knjižnice dr. sc. Tatijana Petrić. U službenome dijelu tribine o značaju projekta e-Izvori u poboljšanju istraživačkoga okruženja za hrvatske znanstvenike i otvaranju mogućnosti bolje međunarodne vidljivosti znanstvenika i njihovih znanstvenih rezultata govorit će prorektor za znanost, međuinstitucijsku i međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Miloš Judaš, ravnateljica Agencije za znanost i visoko obrazovanje prof. dr. sc. Jasmina Havranek i načelnica Sektora za znanost i tehnologije Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske Ivana Pavlaković.

Voditeljica projekta e-Izvori dr. sc. Aleksandra Pikić na radionici će predstaviti dosadašnja iskustva i planove u provedbi Projekta. Djelatnica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu Goranka Mitrović govorit će o značaju bibliometrijskih analiza u kvantitativnome vrednovanju kvalitete znanstvene djelatnosti, dok će Dolores Vrbanić i Ivona Milovanović održati izlaganje pod nazivom Elektronički izvori znanstvenih i stručnih informacija.

Tribina i radionica namijenjene su, ponajprije, korisnicima elektroničkih izvora znanstvenih i stručnih informacija, a to su znanstvenici, nastavno osoblje u visokoškolskim ustanovama, studenti te knjižničari u visokoškolskim i znanstvenim ustanovama, ali i svim novim, mogućim skupinama korisnika.

| 16. 3. 2018. u 09:19 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

Audio&video

1874. - umro Fran Kurelac , hrvatski književnik i filolog