| 19. 10. 2010. u 17:05 sati | pošalji link
Upisi u srednje škole 2007./2008.

Novosti vezane uz upise

Donosimo tablicu (.xls, .pdf) s prikazom popunjenja mjesta u prvom krugu ljetnog upisnog roka, po županijama i sveukupnu za cijelu Hrvatsku (s napomenom da nema podataka za škole Splitsko-dalmatinske županije izvan grada Splita). U ovoj tablici moguće je vidjeti koliko je za svaku vrstu škole / programa odobreno mjesta za upis, koliko je bilo prijavljenih kojega spola, koliko je upisanih te koliko je ostalo slobodnih mjesta.

* * *

Donosimo cjelokupnu publikaciju Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa za učenike pod nazivom 'Upis u srednju školu 2007.', koja sadrži sve važne informacije za upis i odabir programa i škole.

* * *

Donosimo pregled upisanih učenika u hrvatskim školama u školskoj godini 2006./2007.
  • po školama (.pdf)
  • po obrazovnim programima (.pdf)

koje učenicima mogu pomoći u izboru škole ili programa, kombinirajući informacije sa strukturom  upisa u sljedeću školsku godinu.

* * *

Ljetni upisni rok za prvi razred srednjih škola započinje prijavama u ponedjeljak, 2. i utorak, 3. srpnja 2007. od 8 do 16 sati. Objava rezultata odnosno ljestvice poretka je u srijedu 4.07.2007. najkasnije do 14 sati, a upis u četvrtak 5.07.2007. od 8 do 16 sati.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa objavilo je dokumente u kojima su navedene sve relevantne informacije za upis učenika u prvi razred srednjih škola za školsku godinu 2007./2008.:

Dokumenti sadrže informacije o uvjetima i rokovima upisa, informacije o postupcima i procedurama upisa, kriterije upisa, programe, vrednovanje prethodnog školovanja, popis predmeta i elemenata posebno važnih za upis i nastavak obrazovanja, kao i informacije o programima, trajanju i mogućem broju učenika za svaku pojedinu hrvatsku školu.

Donosimo sve ove informacije i na portalu za škole – pronađite sve što vas zanima.

Priloženi dokumenti:
UPIS-U-SREDNJU-KOLU-2007.pdf