Brošura o digitalnim obrazovnim sadržajima za učenike srednjih škola

CARNet je u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa ove školske godine za učenike srednjih škola pripremio brošuru o digitalnim obrazovnim sadržajima iz biologije, fizike, kemije,  matematike i engleskog jezika koji su učenicima dostupni na Nacionalnom portalu za učenje na daljinu „Nikola Tesla“.

Brošura predstavlja jednostavan vodič koji učenike upoznaje s atraktivnim obrazovnim sadržajima koji obiluju multimedijom (animacije, video isječci i sl.), primjerima povezanim s predmetima i situacijama iz svakodnevnog života te demonstracijama pokusa koje je teško ili nemoguće izvesti u učionici. Učenike se  u brošuri također upoznaje i s različitim vrstama zadataka koje će pronaći u lekcijama, a putem kojih mogu provjeriti svoje znanje i dobiti povratnu informaciju o tome koliko su naučili.

Prednost korištenja digitalnih obrazovnih sadržaja, pored njihove atraktivnosti, je i činjenica da im se  može vrlo jednostavno pristupati te ih učenici mogu koristiti bilo kad i bilo gdje. Potrebno je samo da imaju pristup računalu i Internetu kao i svoj elektronički identitet iz AAI@EduHr sustava. Na taj način učenicima je omogućen samostalan rad te odabir vlastitog redoslijeda i brzine učenja što uz ostale pogodnosti digitalnih obrazovnih sadržaja pospješuje razumijevanje nastavnog sadržaja pa samim time kod učenika dolazi i do poboljšanja procesa učenja.

Brošuru će učenici dobiti u svojim školama, a na sljedećem linku možete pogledati kako izgleda Brošura o digitalnim obrazovnim sadržajima.

| 29. 9. 2009. u 00:00 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Mekousna pastrva Solinka

Donosimo rad učenika Nike Šarlije i Ante Nakira. Niko i Ante učenici su 3. razreda Osnovne škole kraljice Jelene u Solinu. Učenici su izradili prezentaciju o pastrvi Solinki za sat Prirode i društva.

Rektion der Verben

Übung zur Rektion der Verben

Audio&video

Glazbena kutijica