Održan šesti Znanstveni piknik

Pod sloganom „Znanost je zabavna!“ od 26. do 28. svibnja 2017. godine održan je šesti po redu Znanstveni piknik u organizaciji Udruge profesor Baltazar, Zadruge ZEZ i partnera Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet i Instituta Ruđer Bošković.

Od petka do nedjelje u prostorima Jadran filma u zagrebačkoj Dubravi posjetitelji su mogli uživati u sadržajima iz brojnih područja – od prirodnih znanosti, medicine, preko robotike i 3D printa, do urbanih skulptura iz područja umjetnosti. Posebne atrakcije za djecu bili su posjeti vatrogasne brigade Javne vatrogasne postrojbe Grada Zagreba, specijalnog vozila i psa tragača Hrvatske gorske službe spašavanja, zračna jedrilica Aerokluba Zagreb i simulatori leta u organizaciji Fakulteta prometnih znanosti.

Programski partneri manifestacije bili su Udruženje obnovljivih izvora energije Hrvatska, Hrvatska zajednica tehničke kulture, FabLab Hrvatska, Institut za fiziku i Hrvatski klaster konkurentnosti kreativnih i kulturnih industrija.

Najveća vrijednost ovogodišnje manifestacije je respektabilan broj osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske koji su se na Znanstvenom pikniku predstavili kao edukatori. Taj trend iz godine u godinu raste – ove ih je godine bilo čak 25.

Ovogodišnji piknik održan je pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar-Kitarović, Ministarstva znanosti i obrazovanja i Grada Zagreba. Znanstveni piknik se kontinuirano održava već šest godina zaredom kako bi se senzibiliziralo javnost na potrebu da Hrvatska dobije Znanstveno edukativno zabavni centar – ZEZ u kojem bi posjetitelji svaki dan mogli uživati u sadržajima kakvi su dostupni na Znanstvenom pikniku.

| 31. 5. 2017. u 14:27 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Autorska prava

Donosimo rad Tee Hrgović, učenice 2.a razreda Gimnazije Vukovar. Učenički je uradak nastao na nastavi informatike u sklopu obrade prezentacijskih tehnika i sadržaja koji se u prezentacijama koriste pri čemu je naglasak...

Ustav Poljske iz 1791.

Osnovne informacije o prvom europskom ustavu i njegovoj sudbini.

1819. - patentiran je bicikl