Početna stranica Republike Hrvatske – WWW.HR u novom ruhu

Osnovne informacije o Hrvatskoj od danas su dostupne na novoj redizajniranoj mrežnoj stranici WWW.HR. Uz atraktivan izgled i poboljšane funkcionalnosti početna stranica Hrvatske posjetiteljima nudi i nov sadržaj.

U rubrici Hrvatska ukratko u 11 tematskih skupina sadržaja predstavljene su posebnosti Hrvatske kroz brojne zanimljivosti iz područja sporta, povijesti, kulture, umjetnosti, gastronomije, materijalne i nematerijalne baštine. Posjetitelji će se tako moći informirati o hrvatskim običajima i prirodnim bogatstvima te životnom stilu i ostalim temama na hrvatskom i engleskom jeziku.

Na WWW.HR dostupna je i rubrika Hrvatska uživo gdje posjetitelji mogu uživo pratiti što se događa u nekoliko hrvatskih gradova te Katalog hrvatskih mrežnih poslužitelja, čija je namjena na jednom mjestu objediniti sva mrežna sjedišta iz Hrvatske i mrežna sjedišta koja su vezana uz Hrvatsku. Danas katalog broji više od 25 000 sjedišta razvrstanih u više od 700 kategorija.

”WWW.HR - početna stranica Hrvatske” je projekt koji se još od 1994. godine provodi na Zavodu za telekomunikacije Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu. Pokroviteljstvo projekta 1996. godine preuzima Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET koja WWW.HR prati sve do sada.

Tijekom 25 godina postojanja WWW.HR je u više navrata mijenjao vizualni identitet te prateći trendove i tehnologiju kontinuirano unaprjeđivao postojeće funkcionalnosti i razvijao nove. U narednim razdobljima stranica će se dopuniti dodatnim sadržajima i temama, a kako bi i strani državljani imali priliku upoznati se sa zanimljivostima o Hrvatskoj sadržaj će biti dostupan na više jezika.

Svi posjetitelji mogu slati prijedloge tema i sadržaja koje bi voljeli čitati, a vlasnici mrežnog sjedišta mogu svoje sjedište prijaviti u katalog kako bi dobili veću vidljivost i pomogli WWW.HR-u u pružanju informacija.

| 14. 3. 2019. u 10:02 sati | RSS | print | pošalji link |

Prijave na natjecanje su završene.

Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet

Rijeka

Četvrtaši Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline, u sklopu nastavnog predmeta priroda i društvo, proveli su projekt "Upoznajmo naše gradove". Učenici su se uistinu...

Čišćenje ornitološkog parka

U utorak, 11. lipnja 2019. godine Pticoljupci iz 4.b pristupili su jednom od čišćenja ornitološkog parka. Puno su radili, ali se i odlično zabavili.

Audio&video

1874. - umro Fran Kurelac , hrvatski književnik i filolog