Brošura o digitalnim obrazovnim sadržajima za učenike srednjih škola

CARNet je u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa ove školske godine za učenike srednjih škola pripremio brošuru o digitalnim obrazovnim sadržajima iz biologije, fizike, kemije,  matematike i engleskog jezika koji su učenicima dostupni na Nacionalnom portalu za učenje na daljinu „Nikola Tesla“.

Brošura predstavlja jednostavan vodič koji učenike upoznaje s atraktivnim obrazovnim sadržajima koji obiluju multimedijom (animacije, video isječci i sl.), primjerima povezanim s predmetima i situacijama iz svakodnevnog života te demonstracijama pokusa koje je teško ili nemoguće izvesti u učionici. Učenike se  u brošuri također upoznaje i s različitim vrstama zadataka koje će pronaći u lekcijama, a putem kojih mogu provjeriti svoje znanje i dobiti povratnu informaciju o tome koliko su naučili.

Prednost korištenja digitalnih obrazovnih sadržaja, pored njihove atraktivnosti, je i činjenica da im se  može vrlo jednostavno pristupati te ih učenici mogu koristiti bilo kad i bilo gdje. Potrebno je samo da imaju pristup računalu i Internetu kao i svoj elektronički identitet iz AAI@EduHr sustava. Na taj način učenicima je omogućen samostalan rad te odabir vlastitog redoslijeda i brzine učenja što uz ostale pogodnosti digitalnih obrazovnih sadržaja pospješuje razumijevanje nastavnog sadržaja pa samim time kod učenika dolazi i do poboljšanja procesa učenja.

Brošuru će učenici dobiti u svojim školama, a na sljedećem linku možete pogledati kako izgleda Brošura o digitalnim obrazovnim sadržajima.

| 29. 9. 2009. u 00:00 sati | RSS | print | pošalji link |

Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet Edu.hr portal Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola Nacionalni portal za učenje na daljinu Moodle

Vjeverica

Donosimo rad učenice Lare Šijanović koja pohađa 4.b razred Osnovne škole Mitnica. Lana je izradila prezentaciju "Vjeverica" koja je nastala u sklopu razrednog projekta o biljkama i životinjama uz pomoć...

Povijesni pregled razvoja računala

Video uradak izrađen je u online apliakciji Animoto i prikazuje povijesni pregled razvoja računala koji kreće sa prvim načinima računanja, od abaka pa preko generacija računala do prvog osobnog računala.

Audio&video

1819. - patentiran je bicikl