Vaš potpis na bilo kojem dokumentu je jedinstven, no niste li znali da je i vaš bakterijski »potpis« jedinstven, što znači da se s vama posvuda kreću i sitni sustanari koji žive na vašoj koži.
Pod mikroskopom vidljive trunčice prekrivaju vam tijelo i kreću se s vama posvuda, pokazalo je istraživanje čiji su rezultati objavljeni u stručnome časopisu Science. Znanstvenici tvrde da je svaka prostorija vašega stana prepuna bakterija jedinstvenih za vas i vašu obitelj. I svako mjesto koje dotaknete – prozor, kvaku, prekidač na štednjaku – prekriveno je vašim osobnim bakterijama.
Znanstvenici su izolirali bakterije sedam različitih obitelji i proučavali ih tijekom mjesec i pol dana. Ustanovili su da je, čak i kad je obitelj otišla iz svog doma, u njegovim prostorijama i nakon 24 sata postojao jedinstveni bakterijski "potpis", karakterističan za članove te obitelji.
Onima koji brinu zbog bakterija u hotelskim sobama znanstvenici poručuju da se više ne opterećuju time. Naime, ustanovili su da bilo koju prostoriju u kojoj se nalazite istodobno zaposjednu i vaše bakterije.
1778. - rođen Joseph Louis Gay-Lussac, francuski fizičar i kemičar. Proslavio se već u 24. godini radom "O širenju plinova i para". Godine 1804. dizao se balonom do 7000 metara, proučavajući sastav zraka i promjene zemaljskog magnetizma. Gay-Lussac je nastavljao istraživanja Jacquesa Charlesa te je fasciniran balonima na vrući zrak otkrio vrlo važan zakon o plinovima proučavajući njihova svojstva na različitim temperaturama. Da bi mogao proučavati i potvrditi svoja mjerenja 1804. godine se zajedno sa svojim prijateljem vinuo visoko u nebo na 7600 metara sa balonom punjenim vodikom, postavivši tako visinski rekord koji je bio aktualan cijelih narednih 50 godina. Promatrajući plinove u staklenim tikvicama, pri raznim temperaturama, budući da se staklo vrlo malo toplinski rasteže, Lussac je došao do zaključka da između temperature i tlaka plina postoji direktna ovisnost. Mnogi znanstvenici prije njega su to također uočili no nisu mogli kvantitativno i jedinstveno ovu pojavu opisati, jer prva temperaturna ljestvica još nije bila jedinstveno definirana ni općeprihvaćena. Gay-Lussac je S J.L. Thenerdom 1808. godine također proizveo natrij i kalij i upotrijebio ih za redukciju borne kiseline u bor (element), a istraživao je i fermentaciju i jod te otkrio dicijan i cijanovodičnu kiselinu.