Od 8. do 13. travnja 2019. godine, u Tehničkom muzeju Nikola Tesla održat će se Festival znanosti. Ovogodišnja je tema „Boje“.
Uz glavnu temu Boje, u 2019. godini slavi se 100 godina Međunarodne astronomske unije i 50 godina od spuštanja čovjeka na Mjesec. Navršava se 150. godina otkako je Dmitrij Ivanovič Mendeljejev objavio otkriće periodnoga sustava elemenata pa je 2019. godina proglašena međunarodnom godinom periodnog sustava elemenata.
Kako vidimo boje? Što je uopće boja? Znate li da su kromosomi dobili svoje ime po boji? Zašto je nebo plavo? Zašto je Sunce žuto, oblaci bijeli, krv crvena, a klorofil zelen?
Tisuću je pitanja, a kažu da u znanosti svaki odgovor rađa još deset novih. Upravo na ta pitanja odgovore će ponuditi sudionici ovogodišnjeg Festivala znanosti koji će se u svojem ovogodišnjem izdanju održavati od 8 do 13. travnja 2019. i to na čak tridesetak lokacija širom Hrvatske (Belišće, Benkovac, Bjelovar, Čabar, Dubrovnik, Đakovo, Gospić, Gračac, Klana, Koprivnica, Krapina, Našice, Opatija, Orahovica, Osijek, Otočac, Pag, Pula, Požega, Pula, Rab, Rijeka, Sinj, Sisak, Slavonski Brod, Split, Šibenik, Valpovo, Varaždin, Vinkovci, Zadar i Zagreb.
Ove godine publiku očekuje preko 700 besplatnih različitih sadržaja prilagođenih različitim uzrastima publike.
Program ovogodišnjeg Festivala znanosti dostupan je na http://www.festivalznanosti.hr/2019/, a za Zagreb dostupan je na sljedećoj poveznici http://tehnicki-muzej.hr/hr/festival-znanosti/2019/.
Vijest je prenesena s mrežnih stranica Tehničkog muzeja Nikola Tesla.
1554. - na današnji dan osnovan je São Paulo, najbogatiji brazilski grad, najnapučenije područje južne hemisfere te sedma po veličini metropola svijeta u kojoj na površini od 1.523 četvorna kilometra živi nešto više od 11 milijuna ljudi. Uz to što je centar kulture i gospodarstva, grad koji je ime dobio prema svetom Pavlu smatra se i Alpha World Cityjem što znači da je jedan od centara današnje globalne ekonomije.