Plaža školjki (Shell Beach) nalazi se u zapadnom dijelu Australije (Shark Bay, L’Haridon zaljev) i sve je samo ne obična plaža. Umjesto pijeskom ili kamenjem, prekrivena je školjkama. Plaža dugačka 110 km jedna je od samo dvije plaže na svijetu koje su u potpunosti prekrivene školjkama.
Naslage školjaka na ovoj plaži duboke su čak od 7 do 10 metara. Milijuni su školjki u prošlosti bili korišteni kao materijal za gradnju okolnih objekata. Plaža je čak postala dio UNESCO-ve Svjetske baštine i pažljivo je zaštićena od bilo kakve štete. Cijeli je zaljev popularno turističko odredište, a kristalno čisto more i neobična mliječno bijela plaža od školjki često su domaćini za razne svečane ceremonije, od kojih su najčešća vjenčanja.
1778. - rođen Joseph Louis Gay-Lussac, francuski fizičar i kemičar. Proslavio se već u 24. godini radom "O širenju plinova i para". Godine 1804. dizao se balonom do 7000 metara, proučavajući sastav zraka i promjene zemaljskog magnetizma. Gay-Lussac je nastavljao istraživanja Jacquesa Charlesa te je fasciniran balonima na vrući zrak otkrio vrlo važan zakon o plinovima proučavajući njihova svojstva na različitim temperaturama. Da bi mogao proučavati i potvrditi svoja mjerenja 1804. godine se zajedno sa svojim prijateljem vinuo visoko u nebo na 7600 metara sa balonom punjenim vodikom, postavivši tako visinski rekord koji je bio aktualan cijelih narednih 50 godina. Promatrajući plinove u staklenim tikvicama, pri raznim temperaturama, budući da se staklo vrlo malo toplinski rasteže, Lussac je došao do zaključka da između temperature i tlaka plina postoji direktna ovisnost. Mnogi znanstvenici prije njega su to također uočili no nisu mogli kvantitativno i jedinstveno ovu pojavu opisati, jer prva temperaturna ljestvica još nije bila jedinstveno definirana ni općeprihvaćena. Gay-Lussac je S J.L. Thenerdom 1808. godine također proizveo natrij i kalij i upotrijebio ih za redukciju borne kiseline u bor (element), a istraživao je i fermentaciju i jod te otkrio dicijan i cijanovodičnu kiselinu.