Počinje natjecanje "More je živo"

U tijeku su prijave na natjecanje «More je živo - edukacija djece o potrebi očuvanja i zaštite Jadranskog mora».

Ovo je natjecanje nastavak uspješnog istoimenog projekta u sklopu kojeg je 2011. godine, a uz odobrenje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta na temelju pozitivnog stručnog mišljenja Agencije za odgoj i obrazovanje, objavljen Priručnik za odgajatelje, učitelje i profesore koji sudjeluju u akcijama očuvanja i zaštite Jadranskog mora u Hrvatskoj.

Samo natjecanje provest će se u svibnju ove godine s učenicima od 1. do 8. razreda. Učenici nižih razreda (1. do 4. razred) likovno će se izražavati na temu „More je živo - životna područja na morskom dnu Jadrana“ s obvezom da u svoj rad uključe organizme koji zaista žive u Jadranskom moru. Format i tehniku ostavljamo na izbor učiteljima i učenicima. Natjecanju mogu pristupiti svi zainteresirani učenici. Svoje likovne radove učenici moraju poslati svoje do 2. svibnja 2013. godine na adresu: Prirodoslovno-matematički fakultet, Biološki odsjek, n/r: dr. sc. Maja Novosel, Rooseveltov trg 6, 10000 Zagreb.

Učenici viših razreda (5. do 8. razred) pristupit će testiranju putem elektronskog sustava MoD na dan 8. svibnja 2013. godine u 12h. Testiranje će trajati 30 minuta. Pitanja na testu odnosit će se na sadržaj redovnog školskog gradiva i navedenog priručnika.

Za pobjednike natjecanja osigurane su vrijedne nagrade kao što su putovanje u Oceanografski muzej u Monaco, putovanje u Gardaland te trodnevna radionica o biologiji mora u pulskom akvariju. Svečana dodjela nagrada održat će se 20. svibnja 2013. godine na Biološkom odsjeku Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Zagrebu.

| 16. 4. 2013. u 10:00 sati | RSS | print | pošalji link |

Nacionalni CERT e-learning akademija e-tečajevi za primjenu u nastavi Moodle Edu.hr portal CMS za škole CARNetova korisnička konferencija Elektronički identitet E-knjige i časopisi Prometna učilica Nacionalni portal za učenje na daljinu Forum CARNetovog Portala za škole namijenjen učenicima, nastavnicima i zaposlenicima hrvatskih škola

Prezentacija o hinduizmu

Donosimo prezentaciju učenice šestog razreda Osnovne škole Sesvetska Sopnica, Romine Ibrahimović, koja je napravila prezentaciju s nekim informacijama o hinduizmu. Prezentacija je dostupna ovdje .

Voda

Prigodna prezentacija uz obilježavanje Svjetskog dana vode.

Audio&video

1871. - rođen Eduard Slavoljub Penkala, hrvatski inženjer i jedan od...

Izbor iz HRT programa

Nedjelja, 20. 4. 2014. Sutra