Međuljudski odnosi – kamen spoticanja ili ključ uspjeha?

Svatko od nas doživljava svijet na svoj način. Doživljaj je tako uvjetovan okolinom iz koje dolazimo, osobnim iskustvima, tipom ličnosti, stavovima, vrijednostima, potrebama. Za razliku od događaja koje ne možemo promijeniti, na svoje doživljaje možemo utjecati.

Kulturiraj se online: filmske radionice i audioknjige

U okviru programa “Kulturiraj se online – online filmske radionice i audioknjige” Binocular Teatra, pokrenuta je mrežna stranica Audioknjige.hr na kojoj su široj javnosti dostupne tri audioknjige.

Literarni natječaj za mlade do 18 godina

Smatrajući kako je potrebno mladima dati prostor za literarno promišljanje o temama koje ih zaokupljaju, nakladnička kuća V.B.Z. pokrenula je književni natječaj “Sve je lako kad si mlad?” za kratku priču za mlade do 18 godina, koji traje do 31. siječnja 2022. godine.

Priča o postanku čovjeka (drugi dio)

U prošlom smo nastavku priče o postanku čovjeka govorili o evoluciji ljudske vrste. Nakon što su ljudi prvi put napustili Afriku, na području ledom okovane Europe razvila se vrsta prilagođena ledenom dobu.

Djeca naviknuta na roditeljsku pomoć

San je svakog roditelja imati samostalno dijete koje redovito izvršava sve svoje obveze i dužnosti, pristojno je i s poštovanjem se odnosi prema odraslima, a nadasve je samostalno. Upravo je dostizanje samostalnosti jedan od najtežih zadataka pred kojim roditelji mogu pokleknu, iz različitih razloga.

Prema Pravilniku o polaganju državne mature (Narodne novine, broj 1/13. i 41/19) učenici s teškoćama i kandidati s invaliditetom mogu ostvariti pravo na prilagodbu na temelju procjene i odluke Centra.

Upozorenje: e-Dnevnik phishing URL

U tijeku je phishing kampanja koja cilja korisnike e-Dnevnika. Poruka je poslana s e-adrese: e.dnevnik.potvrde@gmail.com, a sadrži phishing URL koji vodi na formu za krađu korisničkih podataka.

Društvene mreže i socijalna usporedba

Različiti medijski korisnici društvene mreže koriste na potpuno drugačiji način. Pritom osobito možemo razlikovati aktivno i pasivno korištenje mreža.

Izdvajamo
  • Međuljudski odnosi – kamen spoticanja ili ključ uspjeha?
  • Kulturiraj se online: filmske radionice i audioknjige
  • Literarni natječaj za mlade do 18 godina
  • Priča o postanku čovjeka (drugi dio)
  • Djeca naviknuta na roditeljsku pomoć
  • Ostvarivanje prava na prilagodbu ispitne tehnologije za učenike s teškoćama i kandidate s invaliditetom
  • Upozorenje: e-Dnevnik phishing URL
  • Društvene mreže i socijalna usporedba

Kalendar tekuće
školske godine –

2021./2022.

Nastavna godina počinje 6. rujna 2021. godine, a završava 21. lipnja 2022. godine, odnosno 25. svibnja 2022. godine za učenike završnih razreda srednje škole.

Pogledajte kalendar tekuće školske godine

Na današnji dan

20.1.2022.
1617.

Umro Faust Frančić, hrvatski jezikoslovac, izumitelj, diplomat, inženjer i biskup. Faust Vrančić…

RedButton

Prijavi zlostavljanje nad djecom

Koliko često koristite digitalne alate u nastavi?

Znanje na jednom mjestu

Edutorij

Središnje mjesto

za pohranu, objavu, razmjenu, ocjenjivanje i dohvat digitalnih obrazovnih materijala