Učenički navigator
Mendel i genetika

Ljudi su oduvijek znali da se fizičke osobine nasljeđuju od roditelja. Međutim, proces nasljeđivanja bio je nepoznat sve dok ga nije razotkrio austrijski svećenik i znanstvenik Gregor Mendel.

Životinje oko nas – priobalje i Dalmacija (prvi dio)

Kada netko spomene priobalje i Dalmaciju većina od nas prvo pomisli na plavetnilo Jadranskog mora a ne na krš i crnogorične šume kojima obiluje ovo područje naše zemlje. Kada pak netko spomene životinje koje žive u Dalmaciji opet će većina pomisliti na stanovnike Jadranskog mora kao što su bezbrojne vrsta riba, školjaka i puževa.

Ufff ta tjeskoba ili kako se nositi s anksioznošću

Anksioznost (tjeskoba) je u potpunosti normalna ljudska reakcija u svakoj situaciji koju zbog nečega doživljavamo opasnom ili ugrožavajućom, i kao takva nam je, s evolucijske strane, iznimno važna jer nam služi kao alarm potreban za preživljavanje (upozorava nas na potencijalne opasnosti).

Kako lete baloni

Prvi čovjek kojemu je prije više od 200 godina pošlo za rukom da poleti učinio je to s pomoću balona koji su napravili braća Montgolfier iz Francuske. Topao zrak lakši je od hladnoga te se teže penje. Da bi balon poletio, dovoljno je zagrijati zrak unutar njega.

Dječje radionice u Kloviću

Tijekom rujna i listopada 2021. Hrvatsko društvo likovnih umjetnika Rijeka organizira edukativne likovne radionice u galeriji Juraj Klović. Programi su besplatni, a namijenjeni su djeci osnovnoškolskog uzrasta. Broj polaznika je ograničen.