aktivnost
Šetnjom do zdravlja

Prema informacijama objavljenim na portalu Earthtimes, samo trideset minuta dnevne šetnje šest dana u tjednu smanjuje rizik obolijevanja od srčanih bolesti i dijabetesa čak i bez ikakvih promjena u prehrani.

Pozdrav proljeću i Svjetski dan kazališta

Jedna od tema eTwinning projekta za mjesec ožujak je bila “Pozdravljamo proljeće!” uz koju su u Osnovnoj školi Bijaći iz Kaštel Novog povezali i Svjetski dan kazališta za što im je kao poticaj poslužio Zoološki vrt Maksimir u Zagrebu.

Dječji pilates

Stres, nedovoljna fizička aktivnost, statičnost te nepravilna prehrana nisu postala samo svakodnevnica odraslih već i mnogo današnje djece i mladih ljudi u razvoju. Dječji je pilates posebna tehnika vježbanja osmišljena i namijenjena djeci i mladima u dobi od 6 do 16 godina. Važnost aktivnog življenja i kvalitetnog vježbanja izuzetno je bitna u razvoju djece. Djecu, mlade te njihove roditelje potrebno je na pravilan način i uz pravilan pristup educirati te informirati koliko je bitno voditi brigu o svome zdravlju i tijelu.

Dječji pilates

Ugasite televiziju na sedam dana!

Zabrana gledanja televizije je za svakoga od nas vjerojatno jedna od najtežih kazni. U većini domova uključena televizija predstavlja samo pozadinsku buku, djeci dadilju, odraslima animatora i ubojicu dosade bez koje je nemoguće opstati.