učenici
Otvoreni dan Instituta Ruđer Bošković za školarce

Dana 10. lipnja 2022. godine održat će se otvoreni dan Instituta Ruđer Bošković. S obzirom na to da je 2022. godina proglašena godinom mladih, upravo će se njima odnosno školskim grupama omogućiti posjet IRB-u uz prethodnu rezervaciju termina.

Naš put dobrote Na putu dobrote 3

Početkom školske godine 2021./2022. učenici Srednje strukovne škole u Makarskoj priključili su se eTwinning projektu Na putu dobrote 3 (autorice Sandre Vuk). U projektu je bilo 18 sudionika, od čega ih se 13 priključilo eTwinning zajednici: 10 učenika, dva pomoćnika u nastavi i razrednica 3. p razreda. Projekt se provodio u sklopu nastave hrvatskoga jezika, vjeronauka i sata razrednice.

Suradnja škole i vrtića

Osnovna škola Vladimir Nazor Škabrnje zajedno s Dječjim vrtićem Maruškica u Škabrnji pokrenuli su suradnju kako bi proces pripremanja i prilagođavanja djeteta na zahtjev škole bio manje stresan. Potrebna je dobra suradnja i komunikacija između vrtića i škole.