Školske vijesti
Vježbamo Osnove informatike putem Loomen tečaja

Pripremajući učenike četverogodišnje strukovne škole i opće, jezične i klasične gimnazije za natjecanje iz Informatike/Računalstva, a za kategoriju Osnove informatike, autorice su uočile da učenici ovisno o svojim mogućnostima i sposobnostima problemskim zadatcima pristupaju na razne načine.

Briga o korisnim kukcima

Zbog sve veće upotrebe pesticida, u prirodi ima sve manje kukaca. Alternativno je rješenje omogućavanje staništa korisnim kukcima kako bi se uspostavio i održao poželjni ekosustav, a to se može postići izradom hotela za kukce. Hotel za kukce omogućuje korisnim kukcima nesmetanu hibernaciju (zimski san) i priprema ih za novi proljetni ciklus.

Stručno usavršavanje učiteljica iz Osnovne škole Nikole Hribara

U ljeto 2021. započelo je provođenje stručnog usavršavanja učiteljica Osnovne škole Nikole Hribara u sklopu Erasmus+ projekta “Teaching for the future”. Projekt je vrijedan 13.607,00 eura i u potpunosti je financiran u sklopu Erasmus+ programa sredstvima iz Europske unije preko Agencije za mobilnost i programe EU-a.

Obilježen Dan poštanske marke

U Osnovnoj školi Siniše Glavaševića u Vukovaru Dan poštanske marke obilježen je nizom aktivnosti. Učenici razredne nastave dobili su jednaku omotnicu – pismo bez marke i bez adrese. Razgovor ih je doveo do spoznaje o važnosti i značaju pisanja adrese primaocu i pošiljatelja te ulozi poštanske marke.

Obilježen Međunarodni dan pismenosti u 4.a razredu u Osnovnoj školi „Antun i Stjepan Radić“ u Gunji

Globalni cilj 4. Agende 2030. za održivi razvoj želi osigurati uključivo i pravedno kvalitetno obrazovanje te promicati mogućnosti cjeloživotnog učenja za sve, a Međunarodni dan pismenosti je formuliran s ciljem da se istakne važnost poznavanja i čitanja u sadašnjem društvu. Učenici 4.a razreda Osnovne škole „Antun i Stjepan Radić“ i ove godine obilježili su Međunarodni dan pismenosti u suradnji s knjižnicom.

eTwinning projekt „A(5R)TE“

Neodgovorno ponašanje čovjeka na okoliš i prirodu dovelo je do velikog onečišćenja. Kako bi se spriječilo ili barem usporilo onečišćenje okoliša i prirode, nužno je u svakodnevnici primijeniti princip 5R, engl. refuse, reduce, reuse, repurpose, recycle.