Znanstveni piknik 2022.

Znanstveni piknik 2022, događanje kojemu je glavni cilj popularizirati znanost među širom populacijom s posebnim fokusom na učenike, održat će se u razdoblju od petka 23. do subote 24. rujna 2022. godine, u perivoju dvorca Oršić (Muzej seljačkih buna) u Gornjoj Stubici.

CARNET priprema novi Loomen po mjeri korisnika

Iako su školski praznici sve bliže, a s njima i vrijeme odmora i manje aktivnosti na našem sustavu Loomen, u CARNET-u će se tada odvijati najveća nadogradnja našeg popularnog sustava još od njegova pokretanja.

Održan četvrti projektni sastanak DOTS tima

Od 3. do 6. svibnja 2022. godine u Limassolu na Cipru, nakon dvije godine online rada i susreta u online okruženju, održan je četvrti projektni sastanak DOTS uz aktivnosti učenja i poučavanja.

Studijski posjet Islandu u sklopu projekta ATTEND

Predstavnici CARNET-a, zajedno s predstavnicima Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta i Fakulteta elektrotehnike i računarstva, posjetili su Grad Reykjavik u sklopu projekta “Podrška ostvarenju jednakih mogućnosti u obrazovanju za učenike s teškoćama u razvoju – ATTEND“.

Kako objaviti digitalni nastavni materijal na Edutoriju?

Na Edutoriju, središnjem nacionalnom repozitoriju digitalnih obrazovnih sadržaja, svi hrvatski nastavnici mogu objavljivati svoje nastavne materijale u digitalnom obliku. Svi objavljeni materijali dostupni su tada u stablastom prikazu nastavnog plana i programa kao i predmetnog kurikuluma u pripadajućim razredima, predmetima i međupredmetnim temama.