eTwinning projekt “Sigurnim korakom u školu 2” – 2. dio

Nastavak projektnih aktivnosti u cjelogodišnjem eTwinning projektu “Sigurnim korakom u školu 2” s nestrpljenjem su dočekali učenici 3. a i 3. c razreda Osnovne škole Trstenik i učenici 2. a Osnovne škole Split 3 iz Splita. Suvremene metode poučavanja uz primjenu digitalnih alata u nastavi pravi su izazov za trećaše i drugaše dviju partnerskih splitskih škola.

eTwinning projekt “Sigurnim korakom u školu 2” – 1. dio

Učenici 3. a i 3. c razreda Osnovne škole Trstenik i učenici 2. a Osnovne škole Split 3 iz Splita ove školske godine sudjelovali su u međunarodnom eTwinning projektu “Sigurnim korakom u školu 2”. Projekt je trajao cijelu školsku godinu obogaćen brojnim raznovrsnim aktivnostima koje su integrirane u suvremene nastavne kurikulume i međupredmetne teme.

Dječja kreativnost u matematici

Učenici 8. a razreda Osnovne škole “Ljubo Babić” u Jastrebarskom nakon obrade nastavne cjeline Kvadriranje, korjenovanje, potenciranje odradili su projektni zadatak “Izrada kalendara za 2021.godinu”. Osim izrade plakata postupak vrednovanja također je bio bitan element koji je upotpunio zadaću ovog projektnog tipa i dao joj potrebnu ozbiljnost. U projektu učenici su se dobro zabavili, razvili sposobnost vrednovanja i najvažnije utvrdili naučene sadržaje.

Online publikacija mladih istraživača

Učenici sedmih razreda Osnovne škole Josipa Antuna Ćolnića iz Đakova završili su eTwinning projekt pod nazivom “IDEAS (International Day ETwinning AdventurerS)”. Od rujna prošle godine do sredine lipnja 2021. godine surađivali su sa školama diljem svijeta. Tako su ove godine partneri projekta bili učenici i nastavnici iz Francuske, Danske, Italije, Grčke, Njemačke, Latvije, Maroka, Turske, Poljske, Rumunjske, Slovačke, Ukrajine, Južne Koreje i Kalifornije.

Digitalni alati u nastavi Hrvatskoga jezika u I. gimnaziji u Splitu

Učenici prvih, drugih i trećih razreda I. gimnazije u Splitu sudjelovali su u školskoj godini 2020./21. u zanimljivome projektu “Digitalna lektira” koji je za njih osmislila profesorica Hrvatskoga jezika Suzana Čajić. Cilj projekta bio je upoznavanje učenika s digitalnim alatima i razvijanje njihovih računalnih kompetencija.

Živimo i djelujemo zeleno!

U nastavnoj godini 2020./2021. učenici i djelatnici Osnovne škole Popovac sudjelovali su u brojnim ekoaktivnostima i još jednom opravdali zasluženi dijamantni status ekoškole.

Zelena knjižnica Osnovne škole Popovac

Tijekom nastavne godine 2020./2021. učenici četvrtog i petog razreda Osnovne škole Popovac sudjelovali su u eTwinningovom projektu “Zelena knjiga”. Zahvaljujući projektu u suradnji s učenicima partnerskih škola diljem Lijepe naše povezali su knjigu i čitanje s područjem ekologije, ali i razvijali kulturu čitanja, kreativno i kritičko mišljenje, kreativno-stvaralačko izražavanje, praktičan rad i svoj ekološki aktivizam u zajednici.