Iz prakse
eTwinning projekt “Tradicionalna kuharica”

Učenici drugog razreda OŠ Ante Curać – Pinjac iz Žrnova sudjeluju u eTwinning projektu “Tradicionalna kuharica” u kojem istražuju stara tradicionalna jela iz Žrnova. Tijekom prosinca istraživali su jela koja su nezaobilazni dio božićne trpeze i koja se pripravljaju na Badnji dan. Tijekom istraživanja došli su do zanimljivih podataka.

Stručno usavršavanje nastavnika strukovnih predmeta

Tijekom zimskog odmora učenika u Drvodjeljskoj školi Zagreb održana su stručna usavršavanja nastavnika strukovnih predmeta stručnih vijeća drvne i šumarske struke. Teme su bile raznolike, a cilj usavršavanja bio je jačanje metodičkih, didaktičkih i pedagoških kompetencija nastavnika strukovnih predmeta.

Biografije poznatih Ličana

Učenici sedmog razreda Osnovne škole dr. Franje Tuđmana iz Ličkog Osika su tijekom studenog i prosinca na satovima Hrvatskog jezika učili što je biografija, kako nastaje te što je romansirana biografija.

Putevima profesionalnog identiteta i razvoja

U ovom tekstu pokušat će se definirati pojmovi promjene stava, percepcije, ponašanja, transformacija učenja, plan profesionalnog razvoja kao i niz drugih pojmova, a sve proizašlo iz pandemijskih obilježja nastave u proteklom vremenskom periodu.

Školski medni dan

Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka održan je u 1. b razredu Osnovne škole Opuzen uz edukativnu brošuru i prezentaciju te likovno izražavanje povodom Dana sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara.