Umjetna inteligencija (UI) jedna je od najtransformativnijih tehnologija današnjice, koja mijenja način na koji živimo, radimo i učimo. Kroz sposobnost obrade podataka, prepoznavanja obrazaca i donošenja odluka, UI ima potencijal unaprijediti brojna područja, uključujući zdravstvo, industriju i obrazovanje.
Interferencija na tankim filmovima
Učenici četvrtog razreda Gimnazije A. G. Matoša u Đakovu sudjelovali su u projektu “Interferencija na tankim filmovima” koji je osmislila profesorica fizike. Cilj projekta bio je uključiti učenike u istraživački rad i pri tome povezati međupredmetne teme: učiti kako učiti, uporaba informacijske i komunikacijske tehnologije, osobni i socijalni razvoj te poduzetništvo.
Na krilima pisane riječi
Učenici prvih razreda OŠ don Lovre Katića iz Solina, ove su školske godine po prvi put zakoračili u svijet slova, riječi i rečenica čijim nitima će tkati čarobne svjetove mašte i kreativnosti vješto pospremljene u slikovnice i priče s kojima će se u svom školovanju susresti. Spretno osmišljenim aktivnostima učiteljice Ivana Sedlar i Fani Vidović uvele su svoje prvašiće u svijet čitanja trudeći im približiti spoznaju izuzetne važnosti knjiga i slikovnica kao zvijezda vodilja kroz njihov obrazovni svijet.
Tjelesna glazba i ekološka svijest u Osnovnoj školi Siniše Glavaševića u Vukovaru
Biljana Krnjajić i Jasna Panza, predane mentorice i edukatorice, svojim su entuzijazmom i inovativnim pristupom značajno doprinijele razvoju učenika Osnovne škole Siniše Glavaševića u Vukovaru kroz sudjelovanje u kampanji Udruge Otvoreni krug Novi Sad i promoviranje spota dua tjeloglazbenika Alice in WonderBand pod nazivom “Ljudi, ne bacajte smeće!”.
eTwinning projekt “Lektira bez papira” u OŠ Siniše Glavaševića u Vukovaru
Projekt “Lektira bez papira” inovativna je inicijativa usmjerena na približavanje književnosti učenicima na suvremen, kreativan i održiv način. Kroz različite aktivnosti, poput interpretacije priča, radionica recikliranja i kreativnog izražavanja, učenici razvijaju maštu, motoričke vještine i ekološku svijest. Ovaj projekt povezuje čitanje s praktičnim iskustvima, čineći učenje zabavnim i inspirativnim, a istovremeno promiče ljubav prema knjigama i očuvanje njihovih vrijednosti.
Umjetnost, povijest i ekologija u dijalogu
Učenici osnovne škole iz Rovinja prošloga su tjedna posjetili Muzej grada Rovinja gdje su sudjelovali na jedinstvenoj izložbi “Dijalog”. Ova izložba spojila je povijesne artefakte i suvremenu umjetnost, pruživši učenicima priliku da na nov način dožive povijest i umjetnost, ali i promišljaju o ekologiji kroz kreativno izražavanje.
eTwinning projekt “DaF Kulturen” – Jezik, kultura, digitalne vještine i suradnja u fokusu
Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko sudjeluje u eTwinning projektu „DaF Kulturen“, čiji je cilj poticanje učenja njemačkog jezika, istraživanje kultura te razvoj digitalnih i suradničkih vještina.
Čitajmo zajedno: čitajmo naglas zaboravljene knjige
U mjesecu studenom učenici 2. c razreda OŠ “Antun i Stjepan Radić” Gunja nastavili su razvijati ljubav prema čitanju i otkrivati čaroban svijet priča kroz serijal o poznatom animiranom junaku, profesoru Baltazaru. Na satu su gledali epizodu „Leteći Fabijan“, a uz to su kroz razne aktivnosti razvijali čitalačke i kreativne vještine.
Provedba međunarodnog eTwinning projekta „U svijetu likovnih umjetnika 7“
OŠ „Antun i Stjepan Radić“ Gunja i ove školske godine sudjeluje u međunarodnom eTwinning projektu „U svijetu likovnih umjetnika 7“. Projekt se provodi u suradnji između učiteljice 2. c razreda Ružice Taragdžić, učiteljice 3. a razreda Jelene Cvijović, nastavnice likovne kulture Marije Vidaković Tulić i školske knjižničarke dr. sc. Anite Tufekčić.
Putovanja koja mijenjaju živote
Osnovna škola Bukovac aktivno sudjeluje u Erasmus+ programu omogućujući učenicima stjecanje međunarodnih iskustava kroz KA121 projekt.