učitelji
Upoznajte generaciju Z: tko su i kako uče?

Ako ste učitelj koji je svakodnevno u interakciji s tinejdžerima i poučava ih, zasigurno vam je važno znati kavi su, što vole te što razlikuje njihovu generaciju od vaše. Najizraženije obilježje generacije koju poznajemo pod nazivom generacija Z (koja uključuje osobe rođene između 1995. i 2010. godine, dakle tinejdžere koji trenutačno pohađaju srednju školu) je činjenica kako su oni digitalni urođenici upoznati s novim tehnologijama otkako su se rodili.

e-Škole scenariji poučavanja kao podrška nastavnicima u primjeni inovativnih ideja (drugi dio)

Život u 21. stoljeću uvodi nas u digitalno društvo u kojem i stari i mladi svakodnevno koriste informacijske i komunikacijske tehnologije (IKT) što im omogućuje pristup širokom spektru informacija. Jesmo li, kao građani 21. stoljeća, spremni prihvatiti mnogobrojne količine dostupnih informacija, znamo li ih vrednovati te kritički odabrati samo one koje su nam korisne i potrebne? Znamo li koristiti IKT svrhovito i namjenski?

e-Škole scenariji poučavanja kao podrška nastavnicima u primjeni inovativnih ideja (prvi dio)

Otvorene prijave za Školu medijske kulture

Škola medijske kulture “Dr. Ante Peterlić” i ove će se godine održati u Varaždinu od 18. do 26. kolovoza, a sudjelovati mogu profesori, odgajatelji, studenti, kinoklubaši, članovi udruga i samostalni autori koji žele učiti o filmu, usvojiti potrebne vještine za prenošenje znanja i raspravljati s najvećim filmskim profesionalcima.

Kako objaviti digitalni nastavni materijal na Edutoriju?

Na Edutoriju, središnjem nacionalnom repozitoriju digitalnih obrazovnih sadržaja, svi hrvatski nastavnici mogu objavljivati svoje nastavne materijale u digitalnom obliku. Svi objavljeni materijali dostupni su tada u stablastom prikazu nastavnog plana i programa kao i predmetnog kurikuluma u pripadajućim razredima, predmetima i međupredmetnim temama.

Predavanje o Ivani Brlić Mažuranić

Na Kulturnom četvrtku u Hrvatskom državnom arhivu, 28. travnja, u 18 sati, održat će se predavanje prof. Berislava Majhuta (Učiteljski fakultet u Zagrebu) o književnom opusu Ivane Brlić Mažuranić i recepciji na koju su tijekom desetljeća povijesti uvelike utjecali društveni kontekst i ideologija.

Sudjelujte na sedmoj Scientix srijedi

U sklopu ciklusa webinara pod nazivom „Scientix srijeda“, u srijedu 4. svibnja s početkom u 19 sati održat će se sedmi, ujedno i posljednji, webinar koji vam donosi primjere projekata.