nastavnici
Nasilje nad nastavnicima

Nasilje nad nastavnicima od strane učenika prisutan je i izražen problem o kojemu se puno zna, ali malo govori. Nezaštićeni se nastavnici u posljednje vrijeme sve češće i češće suočavaju s verbalnim, psihičkim ali i fizičkim nasiljem. Mnogi glavnim krivcima smatraju roditelje i odgoj, neograničenu slobodu koju određena djeca danas imaju, međutim uzroci nasilnog ponašanja ne leže samo u tome, a problem je i dalje prisutan.

Kako reciklirati u školi

Od presudne je važnosti započeti educirati djecu “od malih nogu”, kako bi paralelno s rastom djeteta rasla i njegova svijest o ekologiji, točnije, o važnosti recikliranja, skupljanja otpada, štednje vode i energije.

Preporuke za nastavnike kako sačuvati energiju

Nastavnički je posao jedan od najodgovornijih, ali i najstresnijih zanimanja u kojem je tanka linija koja dijeli nastavnike od iskrenog uživanja u radu s učenicima do prevelikog preopterećenja i naposljetku prebrzog izgaranja na radnom mjestu. U hrvatskim su školama razredi mnogobrojni i teško je održavati jednaku količinu energije. Kako ju sačuvati, pročitajte u nastavku teksta.

Osnovnoj školi Blato titula eTwinning škole

Nakon samo godinu dana sudjelovanja u eTwinning projektima, Osnovna škola Blato iz Blata na Korčuli, dobila je oznaku e-Twinning škole. U istoj godini učenici i učiteljice dobitnici su još četiri europske oznake kvalitete za projekte u kojima su sudjelovali, što potvrđuje kvalitetu e Twinning tima škole kao i činjenicu da škola s pravom i ponosom nosi titulu eTwinning škole.

Predstavljanje portala i online baze “Vrti svoj film”

U četvrtak, 11. studenog, u 11 sati, u prostoru kreacije Urania bit će predstavljen “Vrti svoj film”, portal i online baza filmskih naslova za djecu i mlade popraćenih metodičkim pripremama i prijedlozima aktivnosti za nastavu i samostalni razvoj filmske pismenosti.