nastavnici
Otvoren poziv na četvrtu Malu školu medijske kulture

Kino klub Split poziva zainteresirane nastavnike i profesore hrvatskog jezika i književnosti i likovnog odgoja u osnovnim i srednjim školama koji žele steći ili usavršiti svoja znanja i razumijevanje audiovizualnih medija i kasnije ih uklopiti u nastavne i izvannastavne aktivnosti u školama i svakodnevni rad s djecom i mladima, da se do 7. listopada prijave na Malu školu medijske kulture (MŠMK), u organizaciji Kino kluba Split.

Webinar: Što je novo u novom Loomenu?

U petak, 17. rujna 2021. godine u 13 sati održat će se webinar na temu novog Loomena. Na ovom webinaru odgovorit će se na pitanja koji su razlozi arhiviranja starih tečajeva te postavljanja novog Loomena, ali i kako vratiti stare tečajeve koji su korisnicima potrebni.

Kako razvijati učeničku samostalnost

Samostalan je učenik, uspješan učenik bez obzira na ocjene i konačan uspjeh koji postiže u školi. Samostalan učenik nije učenik koji ima sve odlične ocjene i godišnju pohvalu nastavnika ili nastavničkog vijeća za primjereno ponašanje, već onaj koji procesu učenja i usvajanja novog gradiva i znanja pristupa potaknut ponajprije intrinzičnom motivacijom i koji savjesno i odgovorno pristupa svojim obvezama te koji stečeno znanje zna primijeniti u svakodnevnom životu.