školstvo
Finski obrazovni sustav iz zadnje klupe

I. gimnazija Osijek nositelj je Erasmus akreditacije u području odgoja i općeg obrazovanja i u ovoj školskoj godini škola je započela s provođenjem različitih aktivnosti. Erasmus akreditacija odvela je dvojicu nastavnika povijesti u Finsku gdje su se pobliže upoznali s finskim obrazovnim sustavom.

Javni poziv kandidatima koji će sudjelovati u izradi i razvoju ispita i ispitnih materijala za probnu državnu maturu u šk. god. 2020./2021.

Odluka o naknadnoj provedbi natjecanja i smotra učenika osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske

U ponedjeljak, 4. lipnja 2020. godine, Agencija za odgoj i obrazovanje, uz suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja, donijela je Odluku o naknadnoj provedbi natjecanja i smotra učenika osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske koja nisu održana zbog epidemije bolesti COVID-19. Natjecanja i smotre u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje održat će se u razdoblju od 7. rujna do 31. prosinca 2020. godine.