Učenički navigator
Dani mladih informatičara Hrvatske

I ove će se godine, po treći put, održati Dani mladih informatičara Hrvatske (DMIH), manifestacija u sklopu koje će se održati tri informatičke olimpijade na kojima će nastupiti 69 najboljih učenika informatičara osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske.

Mladi i korištenje psihoaktivnih tvari

Primarna obitelj smatra se osnovom prevencije bilo koje vrste ovisnosti, pa tako i one o psihoaktivnim tvarima (drogama). Sam postupak prevencije nije nešto što se poduzima kasnije, već doslovce od djetetovog najranijeg djetinjstva, kvalitetnim odgojem te kontinuiranom i kvalitetnom komunikacijom s djetetom.

Internacionalni festival animiranog filma djece i mladih

Trinaesto izdanje VAFI & RAFI – Internacionalnog festivala animiranog filma djece i mladih, najavljeno je u petak u Gradskoj vijećnici u Varaždinu. Program trinaestog izdanja VAFI & RAFI festivala počinje u četvrtak, 26. svibnja, u Rijeci, dok će varaždinski dio započeti u četvrtak, 2. lipnja čime ujedno započinje “Ljeto u Varaždinu”.

Ada Lovelace – prva računalna programerka

Dana 10. prosinca 1815. godine rođena je britanska matematičarka lady Augusta Ada Byron poznatija kao Ada Lovelace. Ada Lovelace kći je Anne Isabelle Milbanke, barunice od Wentwortha i pjesnika Georgea Gordona Byrona, te supruga Williama Kinga, grofa od Lovelacea.