Erasmus+ i eTwinning kroz struku

Strojarska i prometna škola Varaždin, kao i ostale odgojno-obrazovne ustanove, u školskoj godini 2020./2021. prilagođavala je organizaciju nastave i provedbu svih aktivnosti epidemiološkim mjerama. Usprkos nepredvidivim okolnostima, projektni tim Erasmus+ projekta “SIPS mobility 4”, uspio je obilježiti nekoliko važnih događaja.

Erasmus+ trening za osobe koje rade s mladima

Od 25. 06. do 1. 7. 2021. udruga Outward Bound Croatia (OBC) organizira Erasmus+ trening za osobe koje rade s mladima u trajanju od sedam dana. Sudionici dolaze iz Hrvatske, Španjolske, Litve, Latvije, Portugala, Grčke i Francuske.

Virtualna mobilnost Osnovne škole Molve

Učenici i učitelji Osnovne škole Molve u tjednu od 17. do 21. svibnja 2021. godine bili su u Španjolskoj. Ovaj put, samo virtualno, u online okruženju. Bio je to tjedan upoznavanja španjolskih partnera u projektu “RAINBOW” koji škola provodi s partnerima iz Finske, Grčke, Njemačke, Poljske i Španjolske.

“Živa knjižnica” najbolji članak eTwinning projekta “Mali novinari danas, odgovorni digitalni građani sutra – 2”

Članak “Živa knjižnica”, učenice Sanje Ivanović iz Osnovne škole “Dositej Obradović” iz  Ćićevca u Srbiji, izabran je za najbolji članak eTwinning projekta “Mali novinari danas, odgovorni digitalni građani sutra – 2”. Najbolji članak na Twinspaceu projekta tijekom prošlog tjedna birali su učenici iz Osnovne škole Sveti Petar Orehovec iz Svetog Petra Orehovca, Osnovne škole “Đuro Ester” iz Koprivnice, Osnovne škole Marije Jurić Zagorke iz Zagreba i pet partnerskih škola iz Srbije, Rumunjske i Italije.

Saznaj što ti donosi budućnost u Europskom tjednu mladih

U razdoblju od 24. do 30. svibnja, tijekom Europskog tjedna mladih, organizacije Centar tehničke kulture Rijeka, Filmaktiv, SOS Rijeka – centar za nenasilje i ljudska prava, Udruga Delta i Udruga Žmergo, pripremile su spoj zabavnih i edukativnih aktivnosti kojima je cilj uključiti mlade u aktivno promišljanje i sudjelovanje u kreiranju vlastite budućnosti.

Outdoor classroom day – dan kada učionica postaje okruženje koje nas okružuje

Dokazano je da outdoor učenje pomaže u razvoju zdrave, znatiželjne i aktivne djece koja su bolje povezana sa svojom okolinom. Prirodno okruženje smanjuje stres kod učenika, daje osjećaj smirenosti i djecu čini sretnijom. Upravo iz tog razloga rovinjska OŠ Jurja Dobrile provodi različite projekta kojima je cilj osposobljavanje učitelja za provedbu izvanučioničke nastave, a najnoviji je upravo Erasmus+ projekt STEPS.

Online radionica o klimatskim promjenama

U srijedu, 26. svibnja 2021. godine, u online formatu održat će se radionica “Akcijama za klimu do klimatskih heroja“. Cilj radionice je okupiti mlade, učenike, studente, obrazovne djelatnike, organizacije civilnoga društva i sve ostale koje zanimaju klimatske promjene i predstaviti otvorenu platformu za e-učenje o klimatskim promjenama.

Stvaranje kutaka za čitanje u Drnju i Hlebinama

Članovi Erasmus+ tima “TITLE” Osnovne škole Fran Koncelak Drnje su stvaranjem kutaka za čitanje u Drnju i Hlebinama na poseban način obilježili ovogodišnju Godinu čitanja i u nju izvrsno utkali planirane projektne aktivnosti poticanja čitanja.