djeca
Djeca naviknuta na roditeljsku pomoć

San je svakog roditelja imati samostalno dijete koje redovito izvršava sve svoje obveze i dužnosti, pristojno je i s poštovanjem se odnosi prema odraslima, a nadasve je samostalno. Upravo je dostizanje samostalnosti jedan od najtežih zadataka pred kojim roditelji mogu pokleknu, iz različitih razloga.

Djeca i novac

Novac ljudima pruža mogućnosti donošenja odluka. Iznimno je važno djecu educirati, motivirati i osnaživati u procesu razvoja vještina raspolaganje novcem, štednje i ulaganja. Učenje djece financijskoj odgovornosti može biti uzbudljivo i zabavno iskustvo.

Djeca kao influenceri

Među najpoznatijim svjetskim influencerima nalaze se i maloljetnici, pa čak i djeca predškolske i rane školske dobi. Mnoge od njih u virtualni su svijet uključili njihovi roditelji i na taj način počeli zarađivati.

Sigurnost djece na internetu, društvenim mrežama i ulici

U posljednjih se nekoliko mjeseci sve više susrećemo s vijestima u medijima o negativnim i posljedičnim pričama u kojima maloljetno dijete susreće stranca uživo i na internetu i pritom se nađe u iznimnoj opasnosti. Roditelj u ovim slučajevima ima jednu od glavnih uloga u kojoj je potrebno posvetiti posebnu pozornost edukaciji djeteta i na što treba paziti ako često koristi internet, društvene mreže ili susreće pretjerano slatkorječivog stranca na ulici.

Školski  stres i kako si pomoći

Školski stres i kako si pomoći

Današnja djeca i mladi su generacija koja je značajno više pod utjecajem stresa u usporedbi s prijašnjim generacijama. Veliki dio tog povećanog stresa može se pripisati školskom ili akademskom stresu.

Smjernice kako pomoći djetetu u pronalasku prijatelja

Na početku svake školske godine, nakon dugog toplog ljeta, djeca se ponovo susreću sa svojim školskim prijateljima i kolegama s kojima provode većinu svakodnevnice. Poneka će djeca preseliti u novi razred ili školu, poneka će započeti osnovnoškolsko ili srednjoškolsko obrazovanje i školovanje. Vraćanjem u školske klupe djeci često puta najveći stres predstavlja upravo stjecanje novih prijatelja i prilagodba na novu sredinu i okolinu.

Influenceri od kojih možemo učiti

Jeste li upoznati s hrvatskim influencerima i čime se bave? Kao i diljem svijeta, i u Hrvatskoj je moguće pronaći različite skupine influencera, no ovim vas radnim zadatkom potičemo da detaljnije istražite neke hrvatske influencere i aktivnosti kojima se bave.

Strah od propuštanja (FOMO)

Djeca i mladi razvijaju potrebu za uporabom društvenih mreža i iz straha da ne bi propustili neki događaj stalno provjeravaju notifikacije. Potaknite ih da za vrijeme druženja s vama ili s prijateljima ne koriste mobitel i da ga isključe kada su na nastavi i na nekoj od izvannastavnih aktivnosti.