fotografija
Fotografija s vremenskim odmakom (time-lapse)

Time-lapse je tehnika fotografiranja kod koje se slike uzimaju u puno sporijem intervalu nego će biti prikazane, a rezultat toga je video koji dobiva efekt “ubrzavanja vremena”. Znači, brzina snimanja svakog kadra, odnosno rezultantni video znatno je kraći od realne brzine događanja toga kadra.

Kako provjeriti autentičnost fotografije

Iz edukativne brošure “Dezinformacije“, koju su Agencija za elektroničke medije i UNICEF objavili u sklopu Dana medijske pismenosti 2021., prenosimo vam prijedlog vježbe “Provjerite sliku”, u kojoj se pomoću obrnute tražilice fotografija istražuje je li neka fotografija istinita, odnosno je li prikazana u stvarnom kontekstu.

Međunarodna izložba fotografija

Međunarodna izložba fotografija pod nazivom 40. Zagreb salon otvorena je u ponedjeljak 19. prosinca 2022. godine u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Izložba starih fotografija učitelja Ivana Rubčića

U Tehničkom muzeju Nikola Tesla u Zagrebu u ponedjeljak 16. svibnja otvorena je izložba Hrvatskog školskog muzeja „Motivi zavičaja – Ivan Rubčić (1886. – 1940.), učitelj i fotograf“ autorice mr. sc. Elizabete Serdar, muzejske savjetnice Školskog muzeja.

Kako provjeriti autentičnost fotografije

Izložba fotografija o globalnom zatopljenju

Izložba “Emptyscapes”, rezultat putopisa “Kronike globalnog zatopljenja: Episode II”, hrvatskog putopisca Olega Maštruka dostupna je za razgledavanje do kraja veljače 2022., s obzirom na to da je postavljena na otvorenom prostoru u Zagrebu, pored Veleučilišta Algebra, na pročelju zgrade na adresi Vukasovićeva 3.

Otvorenje izložbe “Arheologija iz zraka”

Na Starom gradu Dubovcu (Karlovac), u četvrtak, 28. listopada, u 12 sati, otvara se gostujuća izložba Arheološkog muzeja u Zagrebu. Izložba će posjetiteljima pružiti mogućnost da arheološke lokalitete iz različitih regija Hrvatske dožive iz drugačije perspektive.