Industrijska strojarska škola Zagreb
Međunarodni dan sporta kao dio eTwinning projekta „The green changemakers“

Međunarodni dan sporta obilježava se posljednje srijede u mjesecu svibnju s ciljem poticanja djece i odraslih na bavljenje sportom i rekreacijom. S obzirom na to da učenici i nastavnici Industrijske strojarske škole sudjeluju u međunarodnom eTwinning projektu „The green changemakers“ http://thegreenchangemakers.weebly.com/ koji, između ostalih globalnih ciljeva održivog razvoja, potiče i prakticiranje zdravih životnih navika, učenici i nastavnici škole odlučili su biciklima doći do parka Maksimir gdje su nadopunili ponudu knjiga u kućici za knjige koju su izradili i postavili na dječjem igralištu.

Dani medijske pismenosti

U tjednu od 2. do 8. svibnja 2022. godine obilježili su se 5. Dani medijske pismenosti u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku te u suradnji s brojnim partnerima i uz podršku Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske kao i podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja.

“Kultura turizma – Read Zagreb, live Zagreb”

Učenici Industrijske strojarske škole u drugom obrazovnom razdoblju školske godine 2021./2022. uključeni su u višegodišnji projekt Turističke zajednice grada Zagreba i Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade “Kultura turizma”. Voditeljica projekta za školu, uz ravnatelja Nenada Pavlinića, nastavnica je Iva Bojčić.

Industrijska strojarska škola osvojila broncu na Izložbi inovacija I³G u Ivanić-Gradu

Erasmus+ mobilnost u Litvi

Industrijska strojarska škola nastavlja aktivnosti na razvoju strukovnog obrazovanja i osposobljavanja učenika u području europske mobilnosti i suradnje u okviru Erasmus+ projekta “COVET III, COmpetitive VET for learners and teachers III”. Sudjelovanje u Erasmus+ programu obogaćuje život i širi vidike svih sudionika.

Međužupanijsko natjecanje “WorldSkills Croatia 2022”

Učenik Ledion Kalikji iz Industrijske strojarske škole, Zagreb je u utorak, 8. ožujka 2022. godine, sudjelovao na međužupanijskom natjecanju “WorldSkills Croatia 2022” u disciplini Strojarske tehnike. Sjajan domaćin natjecanja bila je Strojarska i prometna škola, Varaždin.

Industrijska strojarska škola obilježila Svjetski dan čitanja naglas

Svjetski dan čitanja naglas obilježava se 2. veljače. Premda je “Godina čitanja” u Hrvatskoj službeno završila, u Industrijskoj strojarskoj školi, Zagreb to se dogodilo samo na kalendaru, ali ne i u praksi. Na Svjetski dan čitanja učenici škole su ugostili učenike iz obližnje Osnovne škole Marina Držića te su im, ispred ulaza u školu kod Kućice za knjige, čitali ulomke iz djela Ivane Brlić Mažuranić i Astrid Lindgren.