kino
Filmski trikovi

Stručnjak za suvremene specijalne trikove mora biti inženjer, snimatelj, računalni čarobnjak, izumitelj, vizionar i stručnjak za eksplozive – sve u jednoj osobi. On mora poznavati materijale s kojima radi, shvaćati njihova ograničenja – i onda ih nadići. Godine 1896. francuski je filmaš Georges Méliès snimao promet na pariškim ulicama, kad mu se vrpca u kameri odjednom zaglavila.

Filmski trikovi

Od kina do učionice: metodika nastave kratkometražnog filma na festivalu KinoKino

Od 22. do 24. veljače 2017. godine, održat će se drugo izdanje Međunarodnog filmskog festivala za djecu KinoKino, u suradnji s Hrvatskim audiovizualnim centrom, a donosi radionički program metodike nastave kratkometražnog filma za učitelje i profesore u osnovnim i srednjim školama. Svi se zainteresirani mogu prijaviti do petka, 17. veljače 2017. godine. Obrazac za prijavu i sve dodatne informacije dostupni su na mrežnim stranicama Hrvatskog audiovizualnog centra.

2. KinoKino Festival

Drugo izdanje KinoKino Festivala – Međunarodnog filmskog festivala za djecu, omogućava poseban i drugačiji doživljaj odlaska u kino, održat će se u zagrebačkom kinu Europa od utorka, 21. veljače do nedjelje, 26. veljače 2017. godine. Natječaj je za prijavu za sudjelovanje u dječjem žiriju otvoren do 11. siječnja 2017. godine.