konferencija
Projekt ATTEND na svečanom predstavljanju financijskih mehanizama EGP i Kraljevine Norveške

U organizaciji Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU u Splitu je danas održana konferencija svečanog predstavljanja Financijskih mehanizama Europskog gospodarskog prostora (EGP) i Kraljevine Norveške 2014.- 2021. u Republici Hrvatskoj koji pridonose smanjenju društvenih i gospodarskih nejednakosti u Europi te istovremeno jačaju bilateralnu suradnju između država darovateljica (Island, Lihtenštajn i Norveška) i Republike Hrvatske.

Završila je 5. Konferencija za ravnatelje strukovnih škola

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih petu godinu zaredom organizirala je trodnevnu 5. Konferenciju za ravnatelje srednjih strukovnih škola s ciljem čvršće povezanosti između Agencije i ustanova za strukovno obrazovanje. Naglasak je ovogodišnje Konferencije bio na novim kurikulumima strukovnog obrazovanja.

Konferencija o razvoju filmske kulture kod djece i mladih

Riječka Dječja kuća postaje središte susreta filmskih i prosvjetnih djelatnika s ciljem poticanja razvoja filmske kulture kod djece i mladih u sklopu programa Filmski dani u Dječjoj kući, dvodnevne konferencije koja će se u kulturnom centru za djecu u Rijeci održati od 2. do 3. rujna 2021. godine.

49. hrvatski seminar za strane slaviste Zagrebačke slavističke škole

U ponedjeljak, 16. kolovoza, u Dubrovniku počinje sedmodnevni 49. hrvatski seminar za strane slaviste Zagrebačke slavističke škole. U radu Seminara sudjelovat će 18 inozemnih studenata kroatistike i 18 inozemnih sveučilišnih nastavnika kojima su hrvatski jezik i književnost primaran znanstveni interes.

Međunarodna konferencija CLARC 2021

Centar za jezična istraživanja pri Filozofskom fakultetu u Rijeci organizira međunarodnu konferenciju CLARC 2021: Jezik i kultura, koja će se održala od 24. do 26. lipnja putem platforme Zoom.