kulturna baština
Tko želi, nađe načina

Često se nađemo pred izazovom i pitanjem odustati od nečega što radimo ili ne. Ukoliko se radi o nečemu što doista volimo i želimo raditi, onda unatoč svim izazovima i preprekama ostvarujemo ciljeve.

Godina rada na eTwinning projektu “Naša kultura – naša budućnost”

Učenici Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli privode kraju prvu godinu sudjelovanja u dvogodišnjem eTwinning projektu “Naša kultura – naša budućnost”. Tijekom godine su upoznali učenike sudionike u projektu s bogatom hrvatskom kulturnom baštinom ali su upoznali i kulturnu baštinu ostalih sudionika. Vesele se mobilnostima koji su planirani za rujan.

Erasmus+ projekt Naša kultura – naša budućnost

Agencija za mobilnost i programe EU odobrila je Osnovnoj školi Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli, projekt mobilnosti učenika i nastavnika u sklopu programa Erasmus+ uz financijsku potporu u iznosu od 31.177,00 eura.

Korak po korak u prošlost moga grada

Učenici 3.b razreda Osnovne škole Jurja Šižgorića iz Šibenika su tijekom ove školske godine sudjelovali u projektu pod nazivom Korak po korak u prošlost moga grada. Provođenje projekta je trajalo 6 tjedana tijekom kojih su učenici koristili brojne digitalne platforme i materijale koje su kombinirali sa izvanučioničkom nastavom.