kulturna baština
Detektivi kulturne baštine

Ove školske godine učenici Osnovne škole “Ante Curać-Pinjac” Žrnovo zajedno s učiteljicom Anamarijom Radovanović sudjeluju u međunarodnom eTwinning projektu “Cultural heritage Detectives (Detektivi kulturne baštine)”.

Projekt “Djeca Korčule – čuvari baštine”

Učenici trećih razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac sudjelovali su u projektu Udruge turističkih vodiča grada Korčule pod nazivom “Djeca Korčule – čuvari baštine”. Osim dragocjenih informacija koje su usvojili radom na projektu, pokazali su znanje u kvizu “Najbrži prst” i predstavili se izrađenim plakatom.

Tko želi, nađe načina

Često se nađemo pred izazovom i pitanjem odustati od nečega što radimo ili ne. Ukoliko se radi o nečemu što doista volimo i želimo raditi, onda unatoč svim izazovima i preprekama ostvarujemo ciljeve.

Godina rada na eTwinning projektu “Naša kultura – naša budućnost”

Učenici Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli privode kraju prvu godinu sudjelovanja u dvogodišnjem eTwinning projektu “Naša kultura – naša budućnost”. Tijekom godine su upoznali učenike sudionike u projektu s bogatom hrvatskom kulturnom baštinom ali su upoznali i kulturnu baštinu ostalih sudionika. Vesele se mobilnostima koji su planirani za rujan.

Erasmus+ projekt Naša kultura – naša budućnost

Agencija za mobilnost i programe EU odobrila je Osnovnoj školi Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli, projekt mobilnosti učenika i nastavnika u sklopu programa Erasmus+ uz financijsku potporu u iznosu od 31.177,00 eura.