poezija
“Mediteran kakav je nekada bio” u sklopu Godine čitanja

Pod naslovom ‘Mediteran kakav je nekad bio’ održat će se čitanje suvremene hrvatske proze s mediteranskim temama u srijedu, 11. kolovoza, u 19 sati, u bistrou Gusto Giusto u Antuninskoj ulici u Dubrovniku, a povodom obilježavanja Godine čitanja u Republici Hrvatskoj.

Poezija u dvorištu

Pjesnička tribina “Poezija u dvorištu” još jednom se održava u gostima, u Čitaonici i Galeriji Vladimir Nazor u Ilici 163, prije ljetne stanke.

Poezija i kreativnost

“Creativity with Poetry” je međunarodni eTwinning projekt kojem je cilj bio promovirati višejezičnost, poeziju, ali i umjetnost općenito.

U spomen na Vesnu Parun

Vesna Parun rođena je na Zlarinu 10. travnja 1922. godine, studirala je na Filozofskome fakultetu u Zagrebu, a od 1947. godine djelovala je kao slobodna književnica.

Vizualna poezija u dodatnoj nastavi engleskog jezika

Jedan od izazova nastave na daljinu jest rad s nadarenim učenicima. U Osnovnoj školi Vladimir Nazor u Čepinu nastava engleskog jezika posebno je motivirajuća određenom broju učenika osmih razreda tek ako nadilazi redoviti program i planirane nastavne sadržaje. Iz toga razloga daroviti učenici u nastavi na dalju često dobiju na odabir složeniju verziju nekoga zadatka ili novi dodatni zadatak koji bi potaknuo njihovu znatiželju i kreativnost.

Vizualna poezija u dodatnoj nastavi engleskog jezika

Ususret Svjetskome danu poezije u školi na daljinu

Uoči Svjetskoga dana poezije (21. ožujka) prošle godine u knjižnici Ekonomsko-birotehničke škole u Slavonskome Brodu održana je prva pjesnička večer koju su priredili učenici škole s profesoricama hrvatskoga i engleskog jezika Dajanom Karakaš i Ivanom Opačak. Planirana ovogodišnja pjesnička večer u Spomen-domu Dragutina Tadijanovića nije se mogla fizički održati, stoga je upriličeno slavlje poezije „na daljinu“ kojemu su se pridružili brojni sadašnji i bivši učenici škole.

Antun Gustav Matoš

Matoš je živio samo četrdeset i jednu godinu, ali ta četrdeset i jedna godina ravna je cijelom stoljeću patnje i gotovo isto tolikom razdoblju stvaralačke plodnosti. Antun Gustav Matoš rođen je godine 1873. u učiteljskoj obitelji. Rodio se u Tovarniku (Srijem), ali je odrastao u Zagrebu. U mladosti je učio svirati violončelo, ovladavši njime toliko da se poslije mogao baviti glazbom kao profesionalni orkestralni glazbenik.