srednje škole
Upisi u srednje škole: Publikacija “Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2022./2023. – Idemo u srednju!” za redovite kandidate i kandidate koji upisuju umjetničke programe i odjele za sportaše

Upisi u srednje škole: Obavijest o objavi publikacija „Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2022./2023. – Idemo u srednju!” za kandidate s teškoćama u razvoju i kandidate izvan redovitog sustava obrazovanja RH

U utorak, 31. svibnja 2022. godine, objavljene su objavljene su sve informacije o postupku prijava i upisa u srednje škole za školsku godinu 2021./2022. i dostupne su publikacijama koje su podijeljene prema kategoriji kandidata na:

Erasmus +  program „Job shadowing“ u Danskoj  u Borupgaard Gymnasium

Erasmus + program „Job shadowing“ u Danskoj u Borupgaard Gymnasium

Nastavnica njemačkoga jezika Gordana Dragušica iz I. gimnazije Osijek provela je  tjedan dana  na Erasmus+ Job shadowing programu  u Danskoj, u Borupgaard Gymnasium u Ballerupu, gradiću 20tak kilometara udaljenom od glavnog grada Kopenhagena. Borupgaard Gymnasium je  partner škola I. gimnazije Osijek u Erasmus + projektima.

Upisi u srednje škole: Započinju prijave kandidata s teškoćama u razvoju

Kandidati s teškoćama u razvoju se od ponedjeljka, 23. svibnja do 6. lipnja 2022. godine, trebaju javljati županijskim upravnim odjelima odnosno Gradskome uredu za obrazovanje Grada Zagreba koji će im pomoći u odabiru srednje škole koja provodi jedan od programa za koji je kandidat dobio stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje.

Materijali za učenje o novinarstvu – kroz teoriju i praksu

Kako su se novinarstvo i mediji razvijali kroz povijest, zbog čega su važni za demokraciju, kojih se načela novinari trebaju pridržavati u svom radu, koje su glavne novinarske vrste i oblici, a koje specifičnosti tiskanog, radijskog, televizijskog i internetskog novinarstva – sve to može se saznati iz edukativnih materijala za učenike osnovnih i srednjih škola o medijima i novinarstvu “Uvod u novinarstvo“.

Sat hrvatskoga jezika u Institutu

Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje u povodu završetka Mjeseca hrvatskoga jezika organizira internetska predavanja za sve osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj i u inozemstvu te za sve zainteresirane pod nazivom Sat hrvatskoga jezika u Institutu.