srednje škole
Od teorije i jezika struke na stranom jeziku do prakse

Učenici strukovnih zanimanja bi trebali tijekom školovanja upoznati jezik struke i iz tog razloga se za buduće ekološke tehničare organizirala CLIL aktivnost koja se sastojala od proširenja vokabulara iz područja struke na engleskom jeziku, ponavljanja prethodno usvojenog kroz predmete struke te praktične primjene naučenog.

Upisi u srednje škole: Započinju prijave kandidata s teškoćama u razvoju

Kandidati s teškoćama u razvoju od ponedjeljka, 24. svibnja 2021. godine, javljaju se županijskim upravnim odjelima odnosno Gradskome uredu za obrazovanje, kulturu i sport Grada Zagreba koji će im pomoći u odabiru srednje škole koja provodi jedan od programa za koji je kandidat dobio stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje.

Upisi u srednje škole: Prijava u razredne odjele za sportaše

Svi kandidati koji su zainteresirani za upis u razredne odjele za sportaše trebaju iskazati svoj interes za upis u razredne odjele za sportaše kroz sustav NISpuSŠ na kartici “Moji podaci” od ponedjeljka, 24. svibnja do ponedjeljka, 31. svibnja 2021. godine. Na navedenoj kartici kandidati upisuju sport kojim se bave, naziv kluba i mjesto u kojem se nalazi klub.