tehnologija
Muzza tjedan znanosti od 17. do 19. lipnja

Prvi Muzza tjedan znanosti namijenjen djeci i mladima održat će se u zagrebačkoj HALI od 17. do 19. lipnja od 10 do 19 sati. Manifestacija spaja znanost i zabavu te svojim aktivnostima po prvi put djeci i mladima na ovim prostorima potpuno besplatno omogućuje da upoznaju i zaljube se u bogatu hrvatsku i svjetsku znanost kroz interaktivne izložbe i zanimljive izume.

Ada Lovelace – prva računalna programerka

Dana 10. prosinca 1815. godine rođena je britanska matematičarka lady Augusta Ada Byron poznatija kao Ada Lovelace. Ada Lovelace kći je Anne Isabelle Milbanke, barunice od Wentwortha i pjesnika Georgea Gordona Byrona, te supruga Williama Kinga, grofa od Lovelacea.

Osma Kreativna riznica u Osijeku

Svečano otvorenje osme po redu Kreativne riznice najavljeno je za srijedu, 27. travnja, u 16,30 sati, a programski sadržaji očekuju posjetitelje do petka, 29. travnja.

Industrijska strojarska škola na Danu karijera

U srijedu, 13. travnja 2022. godine, Osnovna škola “Zapruđe” organizirala je videokonferenciju Dan karijera na kojoj su učenici osnovnih škola, između ostalih škola, pratili predstavljanje obrazovnih programa i aktivnosti Industrijske strojarske škole.

Usvajanje i razvijanje vještine informacijske pismenosti

Pravo na slobodno vrijeme

Razvoj i utjecaj tehnologije na naš svakodnevni život, zamke virtualnog svijeta, društvene mreže i virtualno nasilje potiče promišljanje i vrjednovanje slobodnog vremena kao ljudskog prava.

Tehnološki sajam u Las Vegasu

U Las Vegasu je počeo najpoznatiji svjetski sajam potrošačke elektronike. Održava se nakon dvije godine stanke zbog pandemije, a na njemu će, prvi put, biti predstavljene tehnološke inovacije koje će nam u budućnosti promijeniti život.

EK istaknula CARNET kao glavnu ustanovu odgovornu za digitalizaciju obrazovanja

Europska komisija objavila je Indeks gospodarske i društvene digitalizacije (DESI) za 2021. godinu. Među 27 država članica Europske unije Hrvatska je napredovala za jedno mjesto te se sada nalazi na 19. mjestu. Kako se navodi u izvješću rezultat Hrvatske poboljšao se zahvaljujući boljim rezultatima u nekim kategorijama koje se mjere u okviru DESI-ja kao što je primjerice kategorija digitalnih vještina na razini višoj od osnovne, u kojoj je Hrvatska iznad prosjeka EU-a.

Mobiteli ozbiljno ugrožavaju san djece i roditelja

Višesatno gledanje u ekrane pametnih telefona, tableta i ostalih sličnih uređaja postala je naša svakodnevica. Osim što su poslovi 21. stoljeća usko vezani uz računala, svoje slobodno vrijeme počeli smo sve više provoditi uz pametne uređaje. Roditeljima, djeci, pa i bakama i djedovima, promijenile su se navike korištenja medija, što dovodi i do promjena u obiteljskim odnosima.