umjetnost
Rođendan umjetnosti na Hrvatskom radiju

Hrvatski radio uključuje se po sedamnaesti put u međunarodni projekt skupine stručnjaka za ars acusticu Europske radiodifuzijske unije (EBU) koja za Art’s Birthday povezuje dvadesetak gradova.

Secesija

Secesija je stil koji je nastao u doba naglog razvoja industrijalizacije kao njezin najljući protivnik. Zalaže se za obrtničku proizvodnju koju smatra najboljim lijekom protiv industrijskog kiča.

Edukativni program “Profesor Baltazar online”

Udruga Institut za popularizaciju znanosti provodi projekt Profesor Baltazar online u sklopu poziva “Umjetnost i kultura online” u suradnji s Krapinsko-zagorskom županijom i kazalištem Tvornica lutaka. Sredinom prosinca slijedi treća online radionica na temu scenskoga nastupa i glume.

Ulična umjetnost

Ulična umjetnost (engl. street art) je vizualna umjetnost stvorena na javnim prostorima i najčešće nije vezana uz tradicionalne načine izlaganja umjetnosti kao što su muzeji i galerije. Pri tome se ne radi samo o dvodimenzionalnim djelima na zidovima nego i o instalacijama u prostoru.

Edukativne e-slikovnice na temu arhitekture

Mrežna stranica Arhitektura za djecu, projekt autora Danijela Srdareva, predstavlja dvije edukativne e-slikovnice – Arhitekt Ivo, posvećenu didaktičkom istraživanju Vitićevog nebodera, i slikovnicu Bernardi za djecu posvećenu arhitektu Bernardu Bernardiju.