prodaja@stozacibrid.com hr@hardtechnique.com vjeko.kovacicek@coolintunit.com info@tehnikhard.net mail@coolintunit.com webmaster@stozacibrid.com admin@hardtechnique.com tehnikhard.net web.stozacibrid.com www.coolintunit.com

Gostovanje Odjela za suvremeni ples i Glazbenih odjela pri OŠ Dragutina Tadijanovića Vukovar u Dubrovniku

Gostovanje učenica Odjela suvremenog plesa i Glazbenog odjela pri OŠ Dragutina Tadijanovića Vukovar potvrdilo je kako prijateljske gradove Dubrovnik i Vukovar, iako na krajnjim točkama Hrvatske, spaja ljubav prema glazbi i plesu.
 

U ponedjeljak, 20. 5. 2019. godine u prekrasnom prostoru Kneževoga dvora, a u prigodi svečanog koncerta kojim se obilježava 90. godina djelovanja Umjetničke škole Luke Sorkočevića iz Dubrovnika, našu školu i naš grad svojim su nastupima predstavile učenice Lara Šijanović, Lana Ernjaković i Kyara Božić Zorić.

Lara Šijanović, dobitnica 2. nagrade na državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa izvela je baletnu točku „Vragolasta djevojka“ pod mentorstvom učiteljice Laure del Carmen Velasco Farrera i suvremeni ples „Proljeće“ pod mentorstvom učiteljice Tanje Pavošević.

Lana Ernjaković, učenica 4. razreda gitarističkog odjela je ispunila atrij Kneževog dvora sjetnim zvucima poznate Tarregine skladbe Lagrima ( u prijevodu „Suza“ ), pod mentorstvom učiteljice Ivane Slamek.

Kyara Božić Zorić, dobitnica 3. nagrade na državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa izvela je točku „Tajna formula“ na skladbu J. Williamsa: Hedwigova tema, pod mentorstvom učiteljice Tanje Pavošević.

U utorak, 21. 5. 2019. godine učenice su imale priliku doručkovati u bajkovitom okruženju ljetnikovca obitelji Sorkočević, u prostorima u kojima je snimana mega popularna tv serja Game of Thrones. Doručak u ljetnikovcu za naše je učenice upriličila dr.sc. Slavica Stojan, upraviteljice Zavoda za povijesne znanosti Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u Dubrovniku. Uz zanimljivu povijesnu priču pred nama su se otvorila vrata prošlosti prepuna zanimljivih detalja o životu iz vremena slavne Dubrovačke Republike.

Veselimo se i nadamo budućim prijateljskim susretima i suradnji između Grada Dubrovnika i Grada Vukovara

Tanja Pavošević, dipl. ples. kor.