Sve Iz škola
Dan jabuka

Osnovna škola Grabrik najmlađa je osnovna škola u Karlovcu, a ove godine obilježila je 30. godina djelovanja. U školi se provodi niz projekata i ponosni su na to što učenici uživaju osmišljavajući ih i tako radeći spoznaju nove sadržaje.

Erasmus+ tečaj u Dublinu

U okviru Erasmus+ KA 121 projekta koji se provodi u Osnovnoj školi Sveti Petar Orehovec učiteljica Emina Baričević iz PRO Gregurovec boravila je početkom listopada tjedan dana u Dublinu u Irskoj.

Od eTwinninga do Erasmusa

Obrtnička škola iz Splita je proslavila dane Erasmusa u četvrtak, 14. listopada 2021. godine, od 17 do 20 sati i tom prilikom je predstavila svoje eTwinning i Erasmus projekte. Svi zainteresirani su također imali priliku pogledati izložbu i sudjelovati u eTwinning radionici. Događaj je bio organiziran uživo i online.

“Znanje je u modi!” – primjer iz prakse

Cilj projekta bio je obavljanje ljetne stručne prakse učenika drugih i trećih razreda, smjer hotelijersko-turistički tehničar, na odgovarajućim radnim mjestima za njihovo odabrano zanimanje kako bi stekli nove vještine u radu na hotelskoj recepciji i turističkoj agenciji.

Dan kravate u Osnovnoj školi Popovac

Tradicionalno, kao i svake godine, Dan kravate obilježen je u Osnovnoj školi Popovac. Kravata je prepoznatljivi modni detalj koji je izuzetno važan našem narodu. Kravata je u početku bila naziv za rubac oko vrata po kojem su bili prepoznatljivi hrvatski vojnici koji su se, pod francuskom zastavom, borili u Tridesetogodišnjem ratu (1618.-1648.). Godine 1667. ustrojena je posebna pukovnija Royal Cravates, a bila je nazvana po Hrvatima koji su bili u tom sastavu i nosili kravatu. Hrvatski je sabor 2008. godine 18. listopada proglasio Danom kravate. Vrijedni učenici u Branjini, Kneževu i Popovcu su s učiteljicama i učiteljima prigodno obilježili ovaj nadnevak.

Tijelo kao instrument

Ove školske godine u Osnovnoj školi Siniše Glavaševića u Vukovaru knjižničarka i učiteljica Jasna Panza osmislile su školski projekt pod nazivom “Tjeloglazba u storytellingu” s ciljem povezivanja tjelesne glazbe s pričanjem priča, a edukatori koji će nas voditi kroz cijeli proces su Ana Vrbaški i Marko Dinjaški voditelji udruge Otvoreni krug u Novom Sadu.

Dani Erasmusa u Industrijskoj strojarskoj školi

Dani Erasmusa, najveća proslava uspjeha programa Erasmus+, održala se od 14. do 16. listopada 2021. godine. Svi korisnici programa Erasmus+ bili su pozvani da organiziraju događanja i na taj način sudjeluju u obilježavanju pete po redu manifestacije koja se održava u cijelom svijetu. U okviru ovogodišnjih Dana Erasmusa, rekordan broj događanja održao se u svijetu, a najviše do sada – čak 175, organizirano je u Hrvatskoj.

Tjedan cjeloživotnog učenja u Industrijsko strojarskoj školi

Tjedan cjeloživotnog učenja nacionalna je obrazovna kampanja čiji je cilj podizanje svijesti o važnosti učenja i obrazovanja. Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i ove je godine, od 27. rujna do 3. listopada, organizirala 15. po redu Tjedan cjeloživotnog učenja, nacionalnu obrazovnu kampanju u kojoj se građanima na neposredan, često i neformalan način, prenosi poruka o važnosti obrazovanja i učenja.