Sve Iz škola
Cjelogodišnji eTwinnig projekt Detektivi kulturne baštine

Učenici 2. razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli sudjelovali su u cjelogodišnjem međunarodnom eTwinnig projektu pod nazivom Detektivi kulturne baštine. Cijelu su školsku godinu proveli istražujući svoje bogato kulturno nasljeđe te su ga predstavili ostalim sudionicima u projektu. Osim što su istraživali svoju kulturnu baštinu, naučili su puno toga o kulturnoj baštini ostalih sudionika u projektu.

Cjelogodišnji eTwinnig projekt Matematika ujedinjuje

Učenici drugoga razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli sudjelovali su u cjelogodišnjem međunarodnom eTwinning projektu Mathematics unites. Tijekom različitih aktivnosti doživjeli su matematiku kao zanimljiv nastavni predmet. Učili su putem igara i web alata što im je omogućilo da zavole ovaj, za neke učenike, težak nastavni predmet

Cjelogodišnji eTwinnig projekt “Čakavica u srcu”

Drugaši iz Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli cijelu su proteklu školsku godinu njegovali zavičajni govor sudjelujući u eTwinnig projektu Čakavica u srcu. Osim brojnih aktivnosti sudjelovali su i u videokonferencijama na kojima su pokazali svoje znanje o čakavici.

Erasmus +  program „Job shadowing“ u Danskoj  u Borupgaard Gymnasium

Erasmus + program „Job shadowing“ u Danskoj u Borupgaard Gymnasium

Nastavnica njemačkoga jezika Gordana Dragušica iz I. gimnazije Osijek provela je  tjedan dana  na Erasmus+ Job shadowing programu  u Danskoj, u Borupgaard Gymnasium u Ballerupu, gradiću 20tak kilometara udaljenom od glavnog grada Kopenhagena. Borupgaard Gymnasium je  partner škola I. gimnazije Osijek u Erasmus + projektima.

Erasmus tečaj na Malti

Tečaju naziva All Aboard The Primary Classroom; Methodology for Primary Teachers na Malti prisustvovala je nastavnica Informatike, Anka Zelalija iz OŠ Slatine u tjednu od 9. do 13. svibnja 2022. godine.

Erasmus tečaj u Firenci

Zahvaljujući povoljnoj epidemiološkoj situaciji u Europi, otkazane mobilnosti su se napokon počele realizirati. Nastavnica Hrvatskoj jezika iz Osnovne škole Slatine s otoka Čiova, stoga je u tjednu od 16. do 20. svibnja 2022. boravila u srcu regije Toskane, gradu bogate povijesti i umjetnosti, na tečaju Our School Radio! Podcasts and New Media as an Educational Tool u organizaciji Europass Teacher Academy.

Naš put dobrote Na putu dobrote 3

Početkom školske godine 2021./2022. učenici Srednje strukovne škole u Makarskoj priključili su se eTwinning projektu Na putu dobrote 3 (autorice Sandre Vuk). U projektu je bilo 18 sudionika, od čega ih se 13 priključilo eTwinning zajednici: 10 učenika, dva pomoćnika u nastavi i razrednica 3. p razreda. Projekt se provodio u sklopu nastave hrvatskoga jezika, vjeronauka i sata razrednice.