Sve Iz škola
Školska priredba u virtualnom okružju

Organizacija školske priredbe u novim okolnostima postavila je pred učenike i učitelje Osnovne škole Bijelo Brdo nove izazove. Učenici su preuzeli sve važnije uloge i okušali se u ulogama redatelja, snimatelja, glumaca, scenografa i mnogih drugih, ovisno o željama i sklonostima.

eTwinning projekt “Discuss this”

Učenici osmih razreda Osnovne škole Sesvetski Kraljevec sudjelovali su u međunarodnom eTwinning projektu “Discuss this”. U projektu su sudjelovali zajendo s vršnjacima iz Italije, Litve, Poljske, Portugala, Rumunjske, Španjolske, Turske i Ukrajine.

“Lege” i “legice” uživaju u sportu

Projekt “Sportski praznici” potaknut je idejom Hrvatskog školskog sportskog saveza kako bi se što više učenika od 1. do 8. razreda uključilo u tjelesnu aktivnost za vrijeme praznika. Program se održava na otvorenom, kako bi se poštovale epidemiološke mjere i u organiziranom obliku rada. Održava se u cijeloj “Lijepoj našoj” od 28. lipnja do 23. srpnja 2021. godine u trajanju od tri sata. Projektu se pridružila i Osnovna škola Ivana Filipovića iz Osijeka.

eTwinning projekt „Uz čitanje riječi rastu/Words grow by reading“ – 2. dio

Godina 2021. proglašena je Godinom čitanja te su i zajedničke aktivnosti u eTwinning projektu “Uz čitanje riječi rastu/Words grow by reading” planirane kao novi izazov. Uz obilježavanje Svjetskog dana čitanja naglas, zadatak za projektne partnere bio je snimiti učenike kako čitaju tekst, pjesmu, sastavak, igrokaz. Učenici 3. a i 3. c Osnovna škola Trstenik rado su se priključili izazovu i svoje videozapise postavili u zajedničku Wakelet kolekciju – Čitanje je fora.

eTwinning projekt “Lingoture”

I ove školske godine dio učenika 7. b razreda Osnovne škole kneza Trpimira uključio se u eTwinning projekt “Lingoture”. Projekt je provodila Tina Parać, učiteljica engleskog i talijanskog jezika. Započeo je još u srpnju 2020. godine i trajao je do lipnja 2021. godine. Odrađen je u suradnji s 16 škola partnera iz sedam država: Turske, Poljske, Latvije, Španjolske, Češke, Rumunjske i Hrvatske. U projekt je bilo uključeno 16 učitelja i 174 učenika u dobi od 10 do 14 godina.

eTwinning projekt “Uz čitanje riječi rastu/Words grow by reading” -1. dio

Učenici 3. a i 3. c razreda Osnovne škole Trstenik iz Splita ove školske godine uključili su se u međunarodni eTwinning projekt “Uz čitanje riječi rastu/Words grow by reading”. Projekt je trajao cijelu školsku godinu obogaćen brojnim raznovrsnim aktivnostima koje su integrirane u suvremene nastavne kurikulume i međupredmetne teme. Cilj projekta je približiti djeci čitanje knjiga i time izgrađivati kulturu čitanja, razvijati čitalačku vještinu učenika i njihovo kritičko mišljenje.

eTwinning projekt „Uz čitanje riječi rastu/Words grow by reading“ – 2. dio

eTwinning projekt “Sigurnim korakom u školu 2” – 2. dio

Nastavak projektnih aktivnosti u cjelogodišnjem eTwinning projektu “Sigurnim korakom u školu 2” s nestrpljenjem su dočekali učenici 3. a i 3. c razreda Osnovne škole Trstenik i učenici 2. a Osnovne škole Split 3 iz Splita. Suvremene metode poučavanja uz primjenu digitalnih alata u nastavi pravi su izazov za trećaše i drugaše dviju partnerskih splitskih škola.

eTwinning projekt “Sigurnim korakom u školu 2” – 1. dio

Učenici 3. a i 3. c razreda Osnovne škole Trstenik i učenici 2. a Osnovne škole Split 3 iz Splita ove školske godine sudjelovali su u međunarodnom eTwinning projektu “Sigurnim korakom u školu 2”. Projekt je trajao cijelu školsku godinu obogaćen brojnim raznovrsnim aktivnostima koje su integrirane u suvremene nastavne kurikulume i međupredmetne teme.

Svečana dodjela nagrada najboljim učenicima Industrijske strojarske škole

Svečana dodjela nagrada najboljim učenicima završnih razreda bila je veličanstvena, a takvom su je učinili baš oni, vedri i nasmijani maturanti, podsjetivši još jednom kako su doista posebna i odlična generacija mladih ljudi koje su djelatnici Industrijske strojarske škole imali sreću upoznati i pratiti tijekom srednjoškolskog obrazovanja.