aktivnosti
eTwinning projekt “Green Consumer II / Zeleni potrošač II.”

Ovaj projekt nastavak je autorskog prošlogodišnjeg istoimenog projekta koji je prošle godine nagrađen i nacionalnom oznakom kvalitete. Ove godine su autorice projekta kolegica Sanja Zrilić iz Ekonomske škole Vukovar i Vedrana Šarec iz Obrtničko-industrijske škole Županja. Projektu su se priključile kolege i kolegice iz Bosne i Hercegovine, Poljske, Turske i Rumunjske.

Školski projekt “Neologizmi (novotvorenice) svugdje oko nas”

U tjednu od 16. do 20. svibnja 2022. godine, učenici 8. razreda Osnovne škole dr. Franje Tuđmana Brela su na satu Hrvatskoga jezika s učiteljicom Hrvatskoga jezika Goranom Babić proveli školski projekt  “Neologizmi (novotvorenice) svugdje oko nas”. Aktivnost je trajala tri školska sata.

Obitelj je kompas koji nas vodi

Svake se godine, druge nedjelje u svibnju obilježava Međunarodni dan obitelji. Budući da u svakoj školi okosnicu suradnje čine upravo članovi obitelji učenika i učitelja, aktivnost koju su u Osnovnoj školi Koprivnički Ivanec organizirale, a uz pomoć i voditeljstvo profesora TZK, Vinka Peharde i realizirale razrednice petih i šestih razreda, i više je nego dobro prihvaćena u ovo vrijeme kada je pandemija koja nas je sve na neki način udaljila, malo splasnula.

Medijska pismenost srednjoškolaca u Sinju

U Srednjoj strukovnoj školi bana Josipa Jelačića Sinj se od 2. do 8. svibnja 2022.i tijekom cijelog mjeseca svibnja provode se 5. Dani medijske pismenosti u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, u suradnji s brojnim partnerima i uz podršku Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Svjetski dan svjesnosti o autizmu

Prigodom Svjetskoga dana svjesnosti o autizmu koji se obilježava 2. travnja, učenici Osnovne škole “August Cesarec” iz Ivankova, su zajedno s učiteljicama Marijom Jurić i Ivanom Ljevnaić, radovima odlučili dati doprinos udruzi roditelja djece s autizmom Dar iz Osijeka.

Obilježavanje Svjetskog dana poezije

U razdoblju od 21. ožujka do 27. ožujka 2022. godine, u Osnovnoj školi “Vladimir Nazor”, Đakovo obilježili su Svjetski dan poezije. Obilježavanje su organizirali kao virtualni javni događaj na eTwinning platformi te su im se pridružile i druge škole iz eTwinning zajednice.

Selfie među policama

Čitanje knjige „HB OLOVKA“

Učenici 4. a razreda u Osnovne škole “Antun i Stjepan Radić” Gunja zajedno s učiteljicom Jelenom Cvijović i u suradnji s knjižničarkom Anitom Tufekčić sudjeluju u projektu “Naša mala knjižnica”. U mjesecu ožujku pročitali su priču “HB olovka” i saznali da je HB olovka jedna posebna djevojčica koja ima bujnu maštu i da je u mašti sve moguće kao u Zemlji čudesa.