festival
Vrazova Ljubica – festival ljubavne poezije

Festival ljubavne poezije Vrazova Ljubica je pjesnički književni susret koji se od 1990. godine održava u Samoboru, u spomen na Julijanu Cantilly, znamenitu samoborsku Ljubicu i vječnu ljubav poznatog hrvatskog pjesnika-ilirca Stanka Vraza.

Festival europske kratke priče

Festival europske kratke priče (FEKP) održat će se od 5. do 10. lipnja u Zagrebu i Zadru, a otvara ga razgovor s britanskim piscem Hanifom Kureishijem, najavila je u u četvrtak na konferenciji za novinare Katarina Brajdić iz programskoga odbora Festivala.

Dalmatinski festival matematike

Nakon par godina pauze u Splitu je organizirano ekipno natjecanje iz matematike za učenike osnovnih i srednjih škola. Osim samog natjecanja za učenike u suradnji AZOO-a i enigmatskog kluba “Božidar Vranicki” organiziran je i stručni skup za učitelje i nastavnike.

Internacionalni festival animiranog filma djece i mladih

Trinaesto izdanje VAFI & RAFI – Internacionalnog festivala animiranog filma djece i mladih, najavljeno je u petak u Gradskoj vijećnici u Varaždinu. Program trinaestog izdanja VAFI & RAFI festivala počinje u četvrtak, 26. svibnja, u Rijeci, dok će varaždinski dio započeti u četvrtak, 2. lipnja čime ujedno započinje “Ljeto u Varaždinu”.

Osmi Zagreb Book Festival

U Zagrebu se od 23. do 28. svibnja 2022. godine u prostorima kluba Ritam grada i Knjižare Ljevak održava osmi Zagreb Book Festival – ZBF 2022.