Besplatan filmski program za djecu i mlade

Povodom 50. obljetnice osnutka Svjetski festival animiranog filma – Animafest Zagreb 2022. svoj Program za djecu i mlade, koji se u kinu Tuškanac odvija 7.–11. lipnja, a u zagrebačkim kulturnim centrima dvama vikendima (4. i 5. 6.; 11. i 12. 6.), daruje svojim najdražim gledateljima.

Predstavljanje knjige Ane Đordić “Film u školi”

Kako i zašto hrvatski kratki film (pro)tumačiti srednjoškolcima te kako uspostaviti trajan model filmske edukacije kojim će oni biti obuhvaćeni, pitanja su o kojima će na predstavljanju knjige u okviru 31. dana hrvatskoga filma govoriti filmolozi Ilija Barišić i Nikica Gilić te sama autorica.

Objavljeni dobitnici Nagrade “Vladimir Nazor”

Odbor Nagrade “Vladimir Nazor”, donio je odluke o dobitnicima za najbolja umjetnička ostvarenja u Republici Hrvatskoj za 2021. godinu u području književnosti, glazbe, arhitekture i urbanizma, filmske i kazališne umjetnosti te likovnih i primijenjenih umjetnosti.

Besplatan filmski program za djecu i mlade

Tjedan filma o umjetnicima i umjetnicama

Kulturno informativni centar od 22. do 26. ožujka u Dokukinu KIC organizira 5. ARTERIJU – Tjedan filma o umjetnicima i umjetnicama, program s presjekom aktualnih dokumentaraca o slavnim umjetničkim osobnostima.

Boooktrailer Film Festival 2022

Boooktrailer Film Festival je međunarodno školsko natjecanje koje od 2006. dovodi učenike i nastavnike iz cijele Europe u Bresciu da uče, istražuju i upoznaju stručnjake za književnost, kazalište, kino i televiziju.