Filmska čitanka – ciklus besplatnih predavanja

Kinoklub Zagreb u rujnu i listopadu 2021. donosi drugo izdanje “Filmske čitanke” – serije od pet besplatnih javnih predavanja objedinjenih temom “Površina i unutrašnjost filmske slike uz popratne diskusije predavačica i publike”.

Konferencija o razvoju filmske kulture kod djece i mladih

Riječka Dječja kuća postaje središte susreta filmskih i prosvjetnih djelatnika s ciljem poticanja razvoja filmske kulture kod djece i mladih u sklopu programa Filmski dani u Dječjoj kući, dvodnevne konferencije koja će se u kulturnom centru za djecu u Rijeci održati od 2. do 3. rujna 2021. godine.

Radionica snimanja kratkog filma uz pomoć mobitela

Trodnevna radionica u sklopu europskog projekta CINE – filmske zajednice za inovaciju, umrežavanje i okoliš održat će se 30. lipnja, 1. i 2. srpnja 2021. u prostoru Ljetnog kina Sutivan na Braču. Broj mjesta je ograničen, a sudjelovanje je besplatno.

Novi čitateljsko-filmski klub

Riječko Art-kino poziva sve zainteresirane posjetitelje, ljubitelje filma i knjige, da se učlane u čitateljsko-filmski klub programa ‘Adaptacija. Čitanje filma’.